07.03.2021, Pazar
7 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

2 kişinin öldüğü kazaya neden olan sürücünün eşi karayollarını eleştirdi

Haber Merkezi - 9 Şubat 2021 Salı - 15:07 2 kişinin öldüğü kazaya neden olan sürücünün eşi karayollarını eleştirdi

Aydın’daki otoyol girişlerinde meydana gelen ve Denizlili iki kişinin ölümü, iki kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasına yol açan sürücünün eşi, “beton bölme” düzenlemesi nedeniyle Karayolları idaresini eleştirdi.

A- A+

Kazanın meydana geldiği turnikeler önünde açıklama yapan Sezin Bengi, “Bilim çağını yaşadığımız bu dönemde gişelerin HGS ve OGS diye ayrılmasına anlam veremiyoruz. Her gişeden OGS ve HGS okuma cihazı bulunsa ve ara bölmeler böyle betonlu değil darbeyi emici plastik olsa, bugün bu kaza sadece maddi hasarlı olurdu” diye konuştu.

Yetkililerin bu soruna bir çare bulmasını isteyen Bengi, “Nefes alan her türlü canlıya sonsuz saygısı olan eşim Onur Bengi kazadan sonra kaçmış gibi lanse edildi. Olaydan sonra bizler de güvenlik kameralarına inceledik. Turnikeler OGS ve HGS olarak ayrıldığından, eşim yanlış turnikeye girmemek için hız sınırı 30 kilometre olan bölgede manevra yapıyor. Bu sırada arkadan 90-100 kilometre hızla gelen ve havaalanına yetişecekleri için acelesi olduğunu öğrendiğimiz bir başka aracın kaza yapmasına sebep oluyor. Ancak eşim sebep olduğu kazadan habersiz turnikeden geçtikten sonra durup, kapıyı açarak arkadan gelen aynı renkteki bir aracın sürücüsüne elini de kaldırıp işaretle özür diledikten sonra yoluna devam ediyor. Kazadan iş yerine varıp çalıştığı sırada polislerin telefonla araması sonucu haberdar oluyor ve gelip teslim oluyor” dedi.

Yaşanan bu kaza ile 3 ailenin ocağına ateş düştüğünü söyleyen Bengi, kazada yakınlarını kaybedenlerin acısını en derinden hissettiğini ve acılarını paylaştığını ifade etti. Bengi, basit uygulamalarla önlenebilecek bu tür kazaların artık başka ocaklar söndürmemesi için, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gişe ve geçiş sisteminde değişiklik yapılmasını, sürücülerin ise hız kurallarına riayet etmesini istedi.