29.10.2020, Perşembe
15 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Zolan: Hedefimiz amatör sporların başkenti olmak

Haber Merkezi - 2 Ağustos 2017 Çarşamba - 15:56 Zolan: Hedefimiz amatör sporların başkenti olmak

Denizli’yi amatör sporların başkenti yapmak için yatırım yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 15 ilçede 28 halı sahanın yapımını tamamlarken, 20'si de devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Sağlıklı bir gelecek istiyorsak bu yatırımları yapmak zorundayız" dedi.

A- A+

Spor alanında yaptığı yatırımlarla Denizli’yi amatör sporların başkenti yapmayı hedefleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli spor tesisi yatırımlarına devam ediyor. Bugüne kadar 15 ilçede 28 halı sahanın yapımını tamamlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, 14 halı sahanın yapımına da devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında toplam 20 halı sahayı tamamlayarak hizmete alacak. Geçtiğimiz süreçte Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Acıpayam’a 7, Bozkurt’a 2 Buldan’a 1, Honaz’a 2, Kale’ye 5, Sarayköy’e 2, Tavas’a 5, Babadağ’a 1, Çameli’ye 2 (1’i kapalı) ve Çardak’a 1halı saha yapıldı. Bunun dışında tamamlanmak üzere olan Babadağ’da 1, Baklan’ da 1, Bekilli’de 1, Buldan’da 1 Çal’da 2, Çameli’de 1, Çivril’de 5, Sarayköy’de 3, Çardak’ta 1, Güney’de 2, Honaz’da 1 ve Serinhisar’da 1 olmak üzere toplam 20 halı sahanın da yapımına devam ediliyor.

Zolan: Hedefimiz amatör sporların başkenti olmak

SPOR TESİSLERİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sadece ilçe merkezlerine değil, genç nüfusun yoğunlukta olduğu ve vatandaşların talep ettiği mahallelerde de halı saha yaptıklarını söyledi. Başkan Zolan, “Sadece merkez değil ilçelerdeki vatandaşlarımızın da spor yapabilmesi için yeni spor alanları inşa ediyoruz. Bunların içerisinde halı sahalar önemli bir yere sahip. İlçe ziyaretlerimiz sırasında genç nüfusun yoğunlukta olduğu ve bizden talep edilen yerlere halı sahalar yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi. En büyük isteklerinin özellikle çocukların ve gençlerin spor yapması olduğunu vurgulayan Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak spor tesisleri yapmaya devam edeceğiz. Sağlıklı bir gelecek istiyorsak bu yatırımları yapmak zorundayız” diye konuştu.

HALI SAHALARIN YAPILDIĞI MAHALLELER

Acıpayam Darıveren, Yumrutaş, Yassıhöyük, Yazır, Kuyucak, Dodurga, Gümüş; Bozkurt İnceler ve Merkez; Buldan Yenicekent; Honaz Gürlek, Kocabaş; Kale Gölbaşı, Alanyurt ve Merkez, Sarayköy Hasköy ve Beylerbeyi, Babadağ Kelleci; Tavas Yahşiler, Garipköy, Ulukent, Çağırgan ve Sarıabat; Çardak Merkez; Çameli Kalınkoz, Kirazlıyayla-Elmalı.

YAPIMI TAMAMLANMAK ÜZERE OLAN HALI SAHALAR

Babadağ Mollaahmet; Baklan Kavaklar; Bekilli Sırıklı; Buldan Kadıköy; Çal Merkez ve Hançalar; Çameli Kalınkoz ve Merkez; Çivril Emirhisar, Gümüşsu, Özdemirci, Çıtak ve Karabedirler; Çardak Gemiş; Güney Eziler ve Cindere; Honaz Afşin; Sarayköy Sığma, Gerali, Duacılı; Serinhisar Merkez.