Yatağanlı dartçılar, Türkiye şampiyonu oldu – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Yatağanlı dartçılar, Türkiye şampiyonu oldu

Yatağanlı dartçılar, Türkiye şampiyonu oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Mayıs 2024 Çarşamba - 13:17Güncelleme: 15 Mayıs 2024 Çarşamba - 13:17
Yatağanlı dartçılar, Türkiye şampiyonu oldu

Yatağanlı dartçılar, Denizli’nin gururu oldu. Müftü Arif Akşit MTAL, Türkiye birinciliğini elde etti. Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri ise Türkiye ikinciliğiyle Denizli’ye döndü. Esma Doğan da alınan başarılı sonuçların ardından milli takıma katılma hakkını elde etti.

Serinhisar ilçesine bağlı Yatağan’da 5 yıl önce öğretmenleri Hasan Can’ın yönlendirilmesiyle dart sporu ile tanışan öğrenciler, kısa sürede önemli mesafe kat edip, ses getiren başarılara imza attı.

 

Erzurum’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda Esma Doğan, Ceylin Ataş, Pınar Önay ve Elif Beyza Kuş’tan oluşan Müftü Arif Akşit MTAL, birincilik kürsüsünde yer aldı.

Yatağanlı öğrenciler okul sporları dart branşında önemli başarılar elde etti. Daha önce Avrupa Şampiyonu olan Esma Doğan da genç kızlarda Türkiye şampiyonluğu elde etti.

Elifnur Aytin, Rümeysa Doğan, Fevziye Türkarslan ve Selma Doğan’dan oluşan Yatağan Cumhuriyet Ortaokulu da yıldız kızlar takımı müsabakalarda Türkiye ikincisi oldu.

Haberin DevamıReklam
MİLLİ TAKIMA KATILMA HAKKI ELDE ETTİ

Geçen yıl U16 Avrupa Yıldız Kızlar şampiyonu olan Esma Doğan, elde edilen birinciliğin ardından milli takıma katılma hakkını elde etti. Doğan, İspanya’da düzenlenecek Avrupa Elektronik Dart Şampiyonası’na katılacak.

Türkiye ve Avrupa şampiyonlukları bulunan Esma Doğan, “Beş yıldır dart sporu yapıyorum. Bu süreçte 25 Türkiye derecesi elde ettim ve 6 kupa kazandım. Geçen yıl Avrupa şampiyonu oldum. Bu branşa öğretmenlerim sayesinde başladım. Hasan Can öğretmenim dartı bana öğretti ve her zaman yanımda oldu. Bana her zaman destek olan tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Dart sayesinde matematiğimi geliştirdim, stres ile baş edebilme özelliğimi geliştirdim. Artık hayata daha hazırım” dedi.

CAN: ESMA İLE GURUR DUYUYORUZ

Şampiyon sporcunun dart sporu ile tanıştığında 5’inci sınıf öğrencisi olduğunu söyleyen antrenör Hasan Can ise “Beş yıldır düzenli bir şekilde antrenman yapıyor ve son 3 sezon sonunda da milli takıma seçilmeye hak kazandı. Onunla gurur duyuyoruz. 5 yıllık emeğin karşılığını alıyoruz. Federasyonun tüm organizasyonlarına katılım gösterdik. Hem kulüpler hem de okul sporları formatlarında yarıştık. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün destekleri sayesinde dereceler gördük. Bu başarı emek ve ekip işidir. Öğretmen arkadaşlarım Murat Dirier, Yusufcan Korucu ve Murat Barut’un büyük katkıları oldu” diye konuştu.