29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Ücretsiz hemsball eğitimi verilecek

Ücretsiz hemsball eğitimi verilecek

Haber Merkezi - 11 Nisan 2018 Çarşamba - 17:09 Ücretsiz hemsball eğitimi verilecek

Denizli Gençlik Merkezi’nde “Koşabiliyorken Koş” Projesi kapsamında Hemsball etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılmak isteyenlere pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri ücretsiz eğitim verilecek.

A- A+

Spor Genel Müdürlüğü tarafından ilk kez 2012 yılında gerçekleştirilen “Koşabiliyorken Koş” projesi kapsamında Denizli Gençlik Merkezi’nde hemsball etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılanlar hem hemsball oynadı hem eğlendi.

“Hayatınız Spor Olsun” sloganıyla yola çıkan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürüğü, 7’den 70’ halkın bilinçli spor yapması için bu kez hemsball branşını tanıttı. Hemsball öğrenmek isteyenler için pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri 18.30-20.00 saatleri arasında Denizli Gençlik Merkezi’nde ücretsiz eğitimlerin verileceği açıklandı.

HEMSBALL’U TANIYALIM

7’den 70’e herkesin rahatlıkla oynayabildiği Hemsball sporunun birçok faydası bulunuyor. Bireyleri odaklanma, konsantrasyon ve zihinsel koordinasyonu gibi konularda gelişimlerini destekleyen Hemsball; obezite, stres, hareketsiz yaşam gibi şehir yaşamında sıklıkla raslanılan unsurlara karşı da önem arz ediyor. Çocukları ve gençleri zararlı alışkanlıklar ve bilgisayar bağımlılığından uzak kalması için de önemli bir etken.