22.09.2021, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Turnuvayı kazan Neymar ile tanış

Turnuvayı kazan Neymar ile tanış

Haber Merkezi - 13 Mayıs 2017 Cumartesi - 15:51 Turnuvayı kazan Neymar ile tanış

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Brezilyalı yıldız Neymar'ın imzasını taşıyan minyatür kale futbol turnuvası "Neymar Jr's Five 2017 Denizli"ye ev sahipliği yapıyor. 11 farklı şehirde düzenlenecek turnuvada galip gelen takım Brezilya'da dünya finaline katılacak.

A- A+

Barcelona’nın yıldız oyuncusu Neymar adına düzenlenen futbol turnuvası bu yıl ikinci kez Türkiye’de gerçekleşiyor. Binlerce genç futbol oyuncusuna yeni bir fırsat sunan turnuva bu yıl Denizli ile birlikte 11 ilde yapılıyor.

Red Bull’un düzenlediği futbol turnuvasının Denizli elemesi Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kulübü Futbol Akademisi’nde 13 Mayıs Cumartesi günü Bşlayan turnuvada 40 takım mücadele ediyor.

Haberin DevamıReklam

İl elemelerinden çıkan takımlar, 10 Haziran’daki Türkiye finalinde yarışacak. Şampiyon takım, Brezilya’daki Instituto Neymar Jr’da Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek ve Red Bull sporcusu Neymar Jr ile tanışma fırsatı yakalayacak.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, her zaman sporun ve sporcunun yanında yer aldıklarını, uluslararası bir turnuvaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, dünya finalinde Denizlili bir takımın mücadele etmesini temenni ettiğini söyledi.