09.03.2021, Salı
5 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Topladıkları bağışlarla futbol kulübü kurdular

Haber Merkezi - 4 Şubat 2021 Perşembe - 11:34 Topladıkları bağışlarla futbol kulübü kurdular

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde, katıldıkları halı saha turnuvalarında ortaya atılan bir fikir sonrası harekete geçen gençler, topladıkları bağışlar ile futbol kulübü kurdu.

A- A+

İlçenin Hisar Mahallesi’nde ikamet eden gençlerin spor yapma çabaları destek gördü ve toplanan bağışlarla Hisarspor Kulübü kuruldu. Hisarspor yöneticisi Cevdet Özen, konuyla ilgili “Kulübümüz 2019’un temmuz ayında kuruldu. Yaklaşık 230 hanenin olduğu bir mahallede gençler olarak sayımız fazla. Kendi aramızda halı saha turnuvaları düzenliyorduk. Halı saha turnuvalarında ise 6-7 tane takım çıkarıyorduk ve sonrasında ortaya atılan bir fikir sonucunda böyle bir çalışmaya başladık. Kuruluş çalışması 6 ayda tamamlandı. Kulübümüzde resmi 24 lisanslı futbolcumuz var” dedi.

Lisanslı futbolcuların tamamının Hisar Mahallesi’nden olduğunu kaydeden Özen, sponsor desteğiyle forma ve benzeri malzemelerin sağlandığını, ancak saha konusunda eksikleri bulunduğunu, şu ana kadar oynadıkları 4 resmi maçta 4 galibiyet aldıklarını söyledi.

DENİZLİ (İHA)