27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. TFF olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş maçı için karar...

TFF olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş maçı için karar verirken İbanoğlu’nun raporuna da bakacak

Engin ÜNAL / D20HABER - 20 Nisan 2018 Cuma - 21:23 TFF olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş maçı için karar verirken İbanoğlu’nun raporuna da bakacak

Türkiye nefesini tuttu, olaylı geçen ve yarıda kalan Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ile igili federasyonı-un vwereceği kararrı bekliyor. Federasyon o maçla ilgili karar verilirken hakem ve gözlemci raporlarına bakacak. Ve bakılacak raporlardan birisini de olaylı maçın hakem gözlemcisi Denizli Gençlil Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu yazdı.

A- A+

Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçlarından birisi ezeli rakipler Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında dün akşam oynandı. 2-2 biten ilk maçın rövanşında futboldan çok olaylar konuşuldu. Tribünden atılan cisimle Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in yaralanmasıyla da karşılaşma 57. Dakikada skor 0-0 iken tatil edildi.

Şimdi gözler 25 Nisan Çarşamba günü toplanacak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu toplantısına çevrildi. Federasyon, olaylı maçla ilgili kararını verirken hakem Mete Kalkavan, gözlemci Ahmet İbanoğlu, temsilciler Vahap Şimşek, Alaadttin Özcan ve Celalettin Yavuz’un raporlarını değerlendirecek.

ÜST KLASMAN HAKEMİYDİ

Kendisiyle görüştüğümüz karşılaşmanın hakem gözlemcisi Ahmet İbanoğlu, raporunu verdiğini ve bunun dışında bir şey söyleyemeyeceğini belirtti.

Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak görev yapan İbanoğlu, uzun yıllar üst klasman hakemi olarak yeşil sahalarda maç yönetti. Faal futbol hakemliğini bıraktıktan sonra da gözlemci olarak futbola hizmet veriyor.