25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Sıdıka Çalışkan Ortaokulu, satrançta Türkiye şampiyonu

Sıdıka Çalışkan Ortaokulu, satrançta Türkiye şampiyonu

Haber Merkezi - 7 Mayıs 2018 Pazartesi - 09:21 Sıdıka Çalışkan Ortaokulu, satrançta Türkiye şampiyonu

Kütahya'da düzenlenen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliğine katılan Sıdıka Çalışkan Ortaokulu Takımı, kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu.

A- A+

Kütahya Spor Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyonda küçük kızlar, küçükler genel, yıldız kızlar, yıldızlar genel, genç kızlar ve gençler genel kategorisinde 48 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden, 116 okul takımından 593 sporcu mücadele etti.

Dört gün süren müsabakalar sonunda dereceye giren sporcular, düzenlenen törende madalyalarını aldı. Ödül töreninde konuşma yapan TSF Başkanı Gülkız Tulay, öğrencilerin okullarını zirveye çıkarmak için yarıştıklarını ve takım ruhuyla, birlik beraberlik içinde geçen bir final heyecanı yaşandığını söyledi.

Satranç sporunun okullarda yaygınlaşması gerektiğini belirten Tulay, “Okullarımızdaki eğitim sistemimiz içindeki yerinin artması ve daha çok çocuğumuzun tanışması için var gücümüzle çalıştığımız satranç, bu yarışma vesilesiyle binlerce öğrencimize ulaştı. Bu güzel ülkenin yarınları olan gençlerin satrançla iç içe olduğu bu atmosfer içinde olmaktan gurur duyduk, mutlu olduk” dedi.

Kategorilerde birinci olan okul takımları şöyle:

Küçük kızlar: Cevatpaşa Ortaokulu (Çanakkale)

Küçükler genel: Sıdıka Çalışkan Ortaokulu (Denizli)

Yıldız kızlar: Özel Kocatürk Ortaokulu (Manisa)

Yıldızlar genel: Özel Kocatürk Ortaokulu (Manisa)

Genç kızlar: Bafra Fen Lisesi (Samsun)

Gençler genel: Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi (İstanbul)

KÜTAHYA (AA)