27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Pamukkale Belediyespor basketbolda 3. lige yükseldi

Pamukkale Belediyespor basketbolda 3. lige yükseldi

Haber Merkezi - 25 Mart 2019 Pazartesi - 10:32 Pamukkale Belediyespor basketbolda 3. lige yükseldi

Denizli’yi Tekerlekli Sandalye Basketbol Mehmet Gülmez Deplasmanlı Bölgesel A Ligi’nde temsil eden Pamukkale Belediyespor, 2018-2019 sezonunu mutlu sonla tamamladı. Mavi-beyazlı takım sezonun son maçında deplasmanda İzmir Karşıyaka ESK’ya 64-43 yenilmesine rağmen grubu üçüncü sırada tamamlayarak gelecek sezon 3. Lig’de mücadele etme hakkını kazandı.

A- A+

2015 yılında kurulan ve o sezondan bu yana Tekerlekli Sandalye Basketbol Mehmet Gülmez Deplasmanlı Bölgesel A Ligi’nde mücadele eden Pamukkale Belediyespor, sezonun son maçını İzmir’de Karşıyaka ESK ile oynadı. Karşılaşmayı 64-43 kaybeden Pamukkale Belediyespor, bu yenilgiye rağmen 3. sırada yer aldı ve 3 lige yükseldi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, sezonu mutlu tamamlayan takımı kutladığını söyledi. Gürlesin, “İlk sezon takımımız galibiyet almadan sezonu tamamlamıştı. Ama biz o zaman bile bu takıma inanmıştık. Destek vermeye devam ettik ve 4. sezon sonunda takımımız 3. lige çıkmayı başardı. Bu takımda yer alan tüm sporcularımıza, emek veren yöneticilerimize ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. İnsanların hayatlarına dokunmanın en güzel göstergesi olan Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Denizli’yi ve Pamukkale’yi üst liglerde en iyi şekilde temsil edecektir” dedi.