Merkezefendi Belediyesi Basket’te hedef play-off ve Avrupa kupaları – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Merkezefendi Belediyesi Basket’te hedef play-off ve...

Merkezefendi Belediyesi Basket’te hedef play-off ve Avrupa kupaları

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Mayıs 2024 Çarşamba - 12:31Güncelleme: 15 Mayıs 2024 Çarşamba - 12:31
Merkezefendi Belediyesi Basket’te hedef play-off ve Avrupa kupaları

Merkezefendi Belediyesi Basket Başkanı Veli Deveciler, Basketbol Süper Ligi’nde önümüzdeki sezon play-off ve Avrupa kupalarını hedeflediklerini belirtti.

Denizli’yi Basketbol Süper Ligi’nde başarıyla temsil ettiklerini ve üçüncü sezonu geride bıraktıklarını söyleyen Deveciler, “Güçlü bir bütçeyle yeni sezonun hazırlıklarını yapacağız. Temel arzumuz yarışmacı ve güçlü bir takım kurmak. Bununla ilgili çalışmalarımız başladı. Hazırlık döneminde neler yapabileceğiz göreceğiz. Play-offu zorlayan ve Avrupa kupalarında mücadele edebilecek bir ekip oluşturmak istiyoruz” dedi.

Deveciler, Denizli’de basketbolun çok sevildiğini, bunun karşılık bulması için dinamik ve heyecan verici bir takımla yola çıkacaklarını sözlerine ekledi.

AKTAŞ BURADA MUTLUYDUM

Merkezefendi Belediyesi Basket ile yeniden anlaşan ve iki yıllık sözleşmeye imza atan başantrenör Zafer Aktaş da Denizli’de bulunmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Haberin DevamıReklam
Geride kalan sezonu da değerlendiren Aktaş, “Verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Kulübümüze ciddi anlamda gelir sağladık. Ayrıca Avrupa piyasasında ismi bilinen, potansiyelli oyuncuların gelip kendini gösterebildiği ve sonrasında üst seviyelere çıkabildiği bir organizasyon olarak ciddi anlamda saygınlık edindik. Bu da çok değerli oldu. Tabii geldiğimiz noktada bunu yapmak o kadar kolay değil. Bu sürdürülebilir bir şey mi emin değilim çünkü bu sene çok yorulduk. Bu sezon üç oyuncuyu birden EuroLeague’e gönderdik. Bu durum haliyle organizasyonun sağlıklı şekilde yaşamasına ciddi anlamda zarar veriyor. Buralarda sürekli yumruk yedik ama devamlı yediğimiz yumruklardan sonra bir şekilde ayağa kalkmasını bildik. Ama bunu sürdürebilir miyiz? Bence pek devam edilebilir gibi durmuyor, bu yüzden bunun üzerine bir şeyler yapmamız lazım” diye konuştu.