26.10.2020, Pazartesi
14 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Esma Aydemir olimpiyat 2’ncisi oldu

Haber Merkezi - 28 Ağustos 2017 Pazartesi - 09:21 Esma Aydemir olimpiyat 2’ncisi oldu

Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen 2017 Üniversiteler Yaz Olimpiyatları’nda, Türkiye ve Denizli büyük bir gurur yaşadı. Yarı maraton koşan Pamukkale Üniversitesi öğrencisi Esma Aydemir, ikinciliği elde ederek ülkemize gümüş madalya kazandırdı.

A- A+

Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen 2017 Üniversiteler Yaz Olimpiyatları devam ediyor. Olimpiyata madalya iddiasıyla hazırlanan PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi milli sporcu Esma Aydemir, başarılı bir performans sergileyip hedefine ulaştı.

Yarı maraton koşan Aydemir, Japon atletlerle kıyasıya mücadele etti. Yarışmanın sonlarına doğru 4 Japon atlet ile mücadele eden Aydemir, altın madalyayı kazanabilmek için rakiplerini çok zorladı. Ancak aynı ülkeden 4 rakibin arasından sıyrılmak kolay olmadı ve 1.14.28’lik dearecesiyle ikinciliği elde etti.

Esma Aydemir olimpiyat 2’ncisi oldu

Kadınlar takım sıralamasında ilk üç atletin derece toplamına göre yapılan klasmanda ise Japonya zirveye çıkarken, Türkiye 3.55.13’lük toplam zamanla ikinci sırayı aldı.

Öte yandan PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nde Okutman Bülent Şenkibar ise atletizm milli takımı antrenörü olarak görev yaptı.

Esma Aydemir olimpiyat 2’ncisi oldu