Yıldırım açıkladı, Denizlispor’da şirketleşme tamam – D20Haber
16.07.2024, Salı
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Yıldırım açıkladı, Denizlispor’da şirketleşme tamam

Yıldırım açıkladı, Denizlispor’da şirketleşme tamam

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Temmuz 2024 Cuma - 22:02Güncelleme: 5 Temmuz 2024 Cuma - 22:02
Yıldırım açıkladı, Denizlispor’da şirketleşme tamam

Denizlispor Başkanı Ahmet Yalın Yıldırım, kulübün şirketleştiğini, artık dernek statüsünde olmadığını, anonim şirketi olarak yönetileceğini belirtti.

Denizlispor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yalın Yıldırım ile yönetim kurulu üyeleri, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın mensupları ile bir araya geldi. Uzun süredir gündemde olan şirketleşme sürecinin bugün itibari ile tamamladığını açıklayan Yıldırım, Denizlispor’un dernek statüsünden çıkıp önce Futbol Kulübü, ardından Denizlispor AŞ olduğunu söyledi.

Denizlispor’a ait 2 şirket oluştuğunu kaydeden Yıldırım, “Denizli Eğitim AŞ ve Denizli Sportif AŞ olmak üzere iki şirket kuruldu. İki şirketin de tüm sorumluklarını şahsım olarak ben devraldım. An itibariyle Gençlik Spor İl Müdürlüğünün bizlere iletmiş olduğu bir tüzük var. Bu tüzüğe uygun olacak şekilde düzenlemeleri yaptık ve Ticaret Odasında işlemlerimizi tamamlamış bulunuyoruz. Gençlik Spor İl Müdürlüğüne evraklarımızı verdik. Müdürlük de Türkiye Futbol Federasyonu’na onay için gönderdi. Mali yeterlilik tablolarımız şirketleşmek için uygun bulundu” diye konuştu.

Şirketleşme hamlesinin ardından atacakları adımla Denizlispor’u ayağa kaldıracaklarını, Denizlispor AŞ’nin yüzde 50 hissesi ile 500 milyon TL gelir elde etmeyi hedeflediklerini anlatan Yıldırım, “Her paya da 1 milyon TL değer biçtik. Hedefimiz yüzde 50 hisse ile 500 milyon TL gelir elde etmek” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam
TOPLAM BORÇ 411 MİLYON 527 BİN LİRA

Güncel borcunu da açıklayan Yıldırım, bugün itibariyle kulübün borcunun 411 milyon 527 bin lira, eski futbolculara, kulüplere ve menajerlere toplam 329 milyon lira, yöneticilere 11 milyon lira, kamu kurumlarına 24 milyon lira borcunun bulunduğunu söyledi.

İşleyen faizler ve CAS dosyalarından gelen cezalar ile birlikte Haziran ayı sonu itibariyle borçlarının 450 milyon lirayı bulması beklendiğini ifade eden Yıldırım, “Yaptığımız görüşmeler ve yaptığımız cüzi ödemelerle borçların gerilemesini sağladık. Gelen bir takım cezalar ve faizlerin ikili görüşmeler ile uygulanmasının önüne geçtik. Esnaf ve diğer satıcılara olan 10 milyon liraya yakın borç yaptığımız görüşmeler sayesinde alacaklılar tarafından silindi. Sadece özür dileyerek ve cüzi ödemeler yaparak önemli bir gelişme gösterdik. İçinden çıkılamayacak bir durum yok. Destek olan borçlarını silen, faiz ve cezaları uygulamayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.