6 yaşında Türkiye şampiyonu oldu, Dünya Şampiyonası’nda yarışacak – D20Haber
16.07.2024, Salı
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. 6 yaşında Türkiye şampiyonu oldu, Dünya...

6 yaşında Türkiye şampiyonu oldu, Dünya Şampiyonası’nda yarışacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Temmuz 2024 Cuma - 15:38Güncelleme: 5 Temmuz 2024 Cuma - 15:39
6 yaşında Türkiye şampiyonu oldu, Dünya Şampiyonası’nda yarışacak

Denizlili 6 yaşındaki Toprak Çınar Çon, Türkiye Dans Sporları Federasyonunun İstanbul’da düzenlediği yarışmada, Sportif Salsa Solo Erkek kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu. Minik şampiyon, kasım ayında Makedonya’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası'nda milli sporcu olarak Türkiye’yi temsil edecek.

Toprak Çınar Çon, 27 Haziran’da İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa başta olmak üzere çeşitli illerden katılımla yapılan Türkiye birinciliği yarışmasında Sportif Salsa Solo Erkek kategorisinde Türkiye şampiyonluğunu kazandı.

Haberin DevamıReklam
Nisan ayında Marmaris’te düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda da 3. olan milli dansçı, yaş grubunda ve Sportif Salsa Erkek kategorinde Denizli’den şampiyon ve milli formayı giyen ilk sporcu oldu.

Çon, 18-23 Kasım tarihleri arasında Makedonya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Toprak Çınar Çon’un babası Süleyman Çon, oğlundaki yeteneği henüz 2 yaşındayken tespit ettiklerini belirterek, “Daha profesyonel bir eğitim alması için dans kursunda çalışmalarını sürdürüyor. Orada özel olarak çalışıyor. Şu anda kendisi Türkiye Dans Federasyonu’nun milli sporcusu. Biz de ailesi olarak bu başarısından ve milli formayı giymesinden dolayı oldukça gururlu ve mutluyuz. İnşallah, Dünya Şampiyonası’nda da ülkemizi ve Denizlimizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz ”dedi.

DENİZLİ (İHA)