21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Denizlili sporcu 40 kilo verdi, dünya...

Denizlili sporcu 40 kilo verdi, dünya şampiyonu oldu

Haber Merkezi - 3 Ekim 2018 Çarşamba - 18:05 Denizlili sporcu 40 kilo verdi, dünya şampiyonu oldu

Denizlili sporcu Zafer Koyan, azmetti, çalıştı ve 8 ayda 40 kilo verip Dünya Veteranlar Serbest Güreş Şampiyonası’nda 70 kiloda kürsünün en üst basamağında yer aldı.

A- A+

Makedonya’da düzenlenen Dünya Veteranlar Serbest Güreş Şampiyonası’nda Zafer Koyan, önemli bir başarıya imza attı. Sporun her yaşta yapılabileceğini 55 yaşında şampiyon olarak kanıtlayan Zafer Koyan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu ziyaretinde şampiyonluğa giden yolu anlattı.

Makedonya’nın Üsküp kentinde düzenlenen şampiyona öncesinde yoğun bir çalışma programı uyguladıklarını söyleyen başarılı güreşçi, sıkı bir diyet programıyla 110 kilodan 70 kiloya düştüğünü, buna düzenli çalışma programının da eklenmesiyle başarını geldiğini belirtti.

Eski Türk toprağı olan Makedonya’da gördüğü ata mirasının kendisine güç verdiğini kaydeden şampiyon güreşçi, finalde 10 kez şampiyon olan Rus güreşçiyle karşılaştığını, müsabakanın son dakikasına 3-0 geride girdiği ve son 30 saniyedeki hamlesiyle minderden 4-3 galip ayrıldığını ifade etti.

Veteranlarda dünya şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza atan Zafer Koyan’ı kutlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ise, azim, disiplin ve çalışmanın başarıyı beraberinde getirdiğini şampiyon güreşçinin bir kez daha gösterdiğini söyledi.