20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Sıla Gür, triatlonda Türkiye şampiyonu oldu

Sıla Gür, triatlonda Türkiye şampiyonu oldu

Haber Merkezi - 16 Ağustos 2021 Pazartesi - 16:24 Sıla Gür, triatlonda Türkiye şampiyonu oldu

Denizlili sporculardan triatlonda başarılı sonuçlar. Bir sporcu Türkiye şampiyonu olurken, iki sporcu da ikincilik elde etti.

A- A+

Triatlon Türkiye Kupası final yarışları 14-15 Ağustos tarihlerinde Eğirdir’de yapıldı. Liman bölgesinde gerçekleştirilen yarışmalara yaklaşık 600 sporcu katıldı. Sporcular yüzme, bisiklet ve koşu parkurlarında ter döktü.

Triatlon Türkiye Kupası finalinde Denizlili triatloncular önemli bir başarıya imza attı. Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından 2021 yılı sezonunda düzenlenen 5 Türkiye Kupası yarışında en iyi 3 yarışın puanlamaya alındığı sezon finali sonunda Sıla Gür, genç kadınlarda Türkiye şampiyonu oldu.

Haberin DevamıReklam

Final etabında aldıkları gümüş madalyaları genel sıralamada da koruyan Burak Çağdaş gençler, Barış Türkcan da yıldızlar kategorilerinde Türkiye ikinciliğini elde etti.

Yarışmaya katılan diğer Denizlili sporculardan Emin Aydoğan Elitler Türkiye yedincisi, Hasan Akçay Elitler Türkiye sekizincisi, Damlanur Demirbaş Yıldızlar Türkiye sekizincisi, Arda Bayram Yıldızlar Türkiye dokuzuncusu, M3-A kategorisinde Ahmet Yavuz Tekinkaya ve Yiğit Acımaz Türkiye onbirincisi oldu.