20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Tokyo’nun altın madalyalısı milli sporcu Şeydanur,...

Tokyo’nun altın madalyalısı milli sporcu Şeydanur, Denizli’ye döndü

Haber Merkezi - 7 Eylül 2021 Salı - 09:53 Tokyo’nun altın madalyalısı milli sporcu Şeydanur, Denizli’ye döndü

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda Goalball Milli Takımı ile altın madalya kazanan Şeydanur Kaplan, Denizli’ye döndü.

A- A+

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda, Goalball Kadın Milli Takımı kadrosunda yer alan Şeydanur Kaplan, otogarda ailesi ve arkadaşları tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı. Baba Murat Kaplan, altın madalyalı kızına sarılıp Türk bayrağı verdi.

“MÜKEMMEL BİR HİS BU, ANLATILAMAZ”

Madalya kazanmanın bambaşka bir duygu olduğunu vurgulayan milli sporcu, “Hayallerimiz gerçekleştirdik. Çok zor süreçlerden geçtik ama en başından beri şampiyonluk hep aklımızdaydı, dilimizdeydi. Başardık, mükemmel bir ekip olduk. Buradan bizi destekleyen tüm Türkiye’ye özellikle beni destekleyen Denizli halkına, aileme, arkadaşlarıma ve antrenörüme çok teşekkür ediyorum. Federasyona ve bakanlığımıza çok teşekkür ederiz. Destekler olmasaydı biz yapamazdık. Çok çalıştık, desteklendik ve kazandık. Paralimpiklerde şampiyon olduk, daha üstü yok. İnşallah daha fazla şampiyon oluruz. Mükemmel bir his bu, anlatılamaz” dedi.

Haberin DevamıReklam

FİNALDE ABD’Yİ 9-2 YENMİŞLERDİ

Kadrosunda PAÜ öğrencisi ve Denizli Görme Engelliler Okulu Spor Kulübü oyuncusu Şeydanur Kaplan’ın da yer aldığı Goalball Kadın Milli Takımı, finalde ABD’yi 9-2 yenerek, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanmıştı.