23.04.2021, Cuma
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Denizlili kareteciler Avrupa arenasında

Denizlili kareteciler Avrupa arenasında

Haber Merkezi - 31 Ocak 2018 Çarşamba - 09:10 Denizlili kareteciler Avrupa arenasında

Rusya’da düzenlenecek Avrupa Karate Şampiyonası’nda, Denizlili milli sporcular Muhammet Kaya ve Mehmet Batuhan Özdemir madalya için mücadele edecek.

A- A+

Rusya’nın Soçi kentinde 2-4 Şubat tarihleri arasınoa düzenlenecek 45.  Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası’nda ,Denizlili Karateciler Muhammet Kaya ve Mehmet Batuhan Özdemir de tatamiye çıkacak.

Arjantin’de düzenlenecek 2018 Yaz Gençlik Olimpiyatları öncesi son sınav olan Avrupa Şampiyonası’nda, Muhammet ve Mehmet Batuhan, olimpiyatlar için puan savaşına girecek. İspanya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda, katada kazandığı şampiyonlukla ay yıldızı göklere taşıyan Batuhan Avrupa şampiyonasında da aynı iddiasını sürdürüyor. Kocaeli’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda +84 Kg’da altın madalyaya uzanan Muhammet ise, Soçi’de şampiyonluk kürsüsüne uzanarak başarılarına bir yenisini daha eklemek istiyor.

Avrupa Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek Denizlili karatecileri telefonla  arayıp başarılar dileyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Muhammet ve Batuhan’ın milli formanın değerini çok iyi bildiğini, Soçi’deki şampiyonada ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını söyledi.