25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Genç halterci Mehmet Avcıl, şampiyonluğa abone

Genç halterci Mehmet Avcıl, şampiyonluğa abone

Haber Merkezi - 16 Nisan 2018 Pazartesi - 19:52 Genç halterci Mehmet Avcıl, şampiyonluğa abone

Ağrı’da düzenlenen Halter Gençler Türkiye Şampiyonası’nda 85 kg’da podyuma çıkan Denizlili Mehmet Avcıl toplamda 295 kilo kaldırarak Türkiye Şampiyonu oldu. Son 1,5 yılda 8 altın madalya kazanan Avcıl, Temmuz ayında Türkmenistan’da gerçekleşecek Dünya Şampiyonasında milli formayı giyecek.

A- A+

Genç Halterci Mehmet Avcıl, Ağrı’daki şampiyonaya talihsiz bir sakatlıkla başladı. Sağ el tarak kemiğinde zedelenme olduğu tespit edilen Avcıl, buna rağmen antrenörüne kendisini iyi hissettiğini, podyuma çıkacağını söyledi. Müthiş bir özgüvenle podyuma çıkan Avcıl, koparmada 130, silkmede 165 ve toplamda 295 kilo ile altın madalyanın sahibi oldu.

Halter Gençler Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda Denizli Akademi Spor Kulübü adına yarışan Mehmet Avcıl, elde ettiği başarı ile spor otoritelerinden tam not aldı. Türk Halterinde yıldız gibi parlayan genç halterci, son bir buçuk yılda yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde katıldığı 8 yarışmadan da altın madalya ile dönmeyi başardı.

İBANOĞLU: MEHMET AVCIL’A GÜVENİYORUZ

Halterci Mehmet Avcıl ve antrenörünü elde edilen başarıdan dolayı kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, bu zaferlerin uluslararası alana taşınacağına inandığını ifade etti. Yeteneğin yanında azim, kararlılık ve düzenli çalışmanın Avcıl’ı bu noktalara getirdiğini belirten İbanoğlu, milli sporcuya destek olan başta ailesi ve antrenörü olmak üzere emeği olan herkese teşekkür etti.

AVCIL, DÜNYA ŞAMPİYONASINDA BOY GÖSTERECEK

Başarı basamaklarını bir bir tırmanan Avcıl, geçtiğimiz aylarda milli takım kurmayları tarafından keşfedilerek 2020 Tokyo Olimpiyatları hazırlıkları aday kadrosuna çağrılmıştı. Temmuz ayında Türkmenistan’da düzenlenecek Gençler Dünya Şampiyonası’nda boy gösterecek Denizlili sporcu milli formayı giymenin gururunu yaşayacak.