30.10.2020, Cuma
13 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu

Denizlili bisikletçiler, yıldızlarda Türkiye şampiyonu oldu

Haber Merkezi - 6 Ekim 2020 Salı - 12:04 Denizlili bisikletçiler, yıldızlarda Türkiye şampiyonu oldu

Denizli bölgesi bisikletçileri, Gümüşhane’den Türkiye Şampiyonu olarak döndü. Said Mirza Erken, iki birincilikle dikkat çeken isim oldu.

A- A+

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, 60 bayan, 201 erkek sporcunun katılımıyla Gümüşhane’de yapıldı.

Şampiyonaya, antrenör Hakan Yıldırım ve Ali Aktaş nezaretinde Said Mirza Erken, Musab Arabacı, Berkant Taşçı, Velican Pişken, Talha Tekin, Burak Doğan ve Ramazan İmal’dan oluşan 9 kişilik Denizli Bisiklet Takımı katıldı.

SAİD MİRZA ERKEN’DEN ÇİFTE ZAFER

İlk gün yapılan, 12 km mesafeli bireysel zamana karşı sürat yarışını 17 dakika 42 saniyelik derecesiyle Said Mirza Erken kazanırken, ikinciliği Bursa, üçüncülüğü ise Konya’lı sporcular elde etti.

İkinci gün, 1 saat 33 dakika 50 saniyede tamamlanan 60 km uzunluğundaki yol yarışında, çizgiyi ilk geçen isim yine Said Mirza Erken olurken, podyumun diğer basamaklarını ilk yarışta olduğu gibi Bursa ve Konyalı sporcular oluşturdu.

DENİZLİ TARİHİNDE BİR İLK

Denizli, 19 takımın katıldığı yıldızlar kategorisinde takım klasmanında Türkiye Şampiyonu olarak bir ilki başarmış oldu. Yarışmalar sonunda değerlendirmede bulunan antrenör Hakan Yıldırım, “Büyük bir prestij ve öneme sahip olan Türkiye Şampiyonasına haftanın 6 günü, günde 4 saat çalışarak hazırlandık. Bireysel 2 birinciliğin yanında takım klasmanında da şampiyon olmak bizleri çok mutlu etti. Özveri gösteren sporcularımı elde ettikleri başarıdan dolayı kutluyorum” dedi.