27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Denizlili bisikletçiler Balkan Şampiyonası’na katılacak

Denizlili bisikletçiler Balkan Şampiyonası’na katılacak

Haber Merkezi - 7 Ekim 2021 Perşembe - 12:13 Denizlili bisikletçiler Balkan Şampiyonası’na katılacak

Hatay’da yapılan sezonun son yarışında kürsüye çıkmayı başaran Denizlili bisikletçiler Mustafa Tekin ve Süleyman Urcu, 8-9 Ekim Tarihlerinde Bosna Hersek’te yapılacak Balkan Şampiyonası’da yarışacak.

A- A+

Türkiye Bisiklet Federasyonu faaliyet programında yer alan sezonun son organizasyonu “Türkiye Şampiyonası Hatay Kriteryum Yarışları”na  Hatay ev sahipliği yaptı. 36 sporcunun katıldığı Gençler kategorisinde Mustafa Tekin, tüm rakiplerini geride bırakarak Türkiye birincisi olmayı başardı.

Büyükler kategorisinde ise Süleyman Urcu, profesyonel lisansa sahip Spor Toto’lu sporcuların arkasından çizgiyi 3. geçen isim oldu.  

Haberin DevamıReklam

Antrenör Hakan Yıldırım yarış sonrası yaptığı açıklamada, “Bu sezon katıldığımız tüm yarışlarda kürsüye çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mustafa ve Süleyman, Avrupa ve Dünya Şampiyonası kadrosunda da yer alıyordu fakat, organizasyonu yapan Belçika ve İtalya’nın ülkemize uyguladığı pandemi tedbirleri sebebiyle Milli Takımımız katılamamıştı. Bosna Hersek’te yapılacak Balkan Şampiyonasına sporcularımızın katılması bizleri çok sevindirdi. Bu güzel başarıyı Denizli’mize armağan ediyoruz. Desteğini esirgemeyen İl Müdürümüz Ahmet İbanoğlu ve sponsorumuz NF KİMYA ailesine çok teşekkür ederim” dedi.