06.06.2023, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Bisikletçiler Balıkesir ve Bodrum’dan madalyayla döndü

Bisikletçiler Balıkesir ve Bodrum’dan madalyayla döndü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Mayıs 2023 Cumartesi - 09:43Güncelleme: 27 Mayıs 2023 Cumartesi - 09:44
Bisikletçiler Balıkesir ve Bodrum’dan madalyayla döndü

Denizlili bisikletçiler, Balıkesir’de yapılan Türkiye Kupası ile Bodrum’da düzenlenen Uluslararası Bodrum Granfondo yarışlarından madalyayla döndü.

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde düzenlenen Türkiye Kupası U15-U17 ikinci etap yarışlarında, NF Kimya Bisiklet Takımı’ndan Buse Ertekin, U17 yol ve kriteryum kategorilerinde rakiplerini geride bırakıp kürsünün en üst basamağında yer aldı.

Rakiplerine şans tanımayan ve elde ettiği birinciliklerle iki altın madalyayı boynuna takan Buse Ertekin, genel klasmanda da ilk sırayı alıp Avrupa Gençlik Oyunları (EYOF) yolunda büyük avantaj yakaladı.

Genç sporcu, “Bu organizasyona katılmak ve ülkeme madalya kazandırmak en büyük hayalim. Bu hedefim doğrultusunda çalışmalarıma aralıksız devam ediyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam
Uluslararası Bodrum Granfondo Yarışı da yapıldı. Yerli ve yabancı yaklaşık 300 sporcunun katıldığı 65,7 kilometre mesafeli kısa parkur kategorisinde NF Kimya Bisiklet Takımı’ndan Berkant Taşçı, birinci oldu.

Kısa parkurda yarışan Hakan Yıldırım da kendi kategorisinde birinci olurken, genel klasmanı 6. sırada yer aldı.tamamladı.

97 kilometrelik uzun parkurda yarışan Erdem Arım, kategorisinde tekerlek farkıyla 4.,Ata Daşkın ise 9. sırada yer aldı.

Bisikletçiler, 6-7 Haziran’da okullararası, 24-25 Haziran’da ise Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası için çalışmalara başladı.