25.06.2022, Cumartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Yenerer’in bileği bükülmüyor, 3. kez dünya...

Yenerer’in bileği bükülmüyor, 3. kez dünya şampiyonu oldu

Haber Merkezi - 3 Aralık 2021 Cuma - 16:42 Yenerer’in bileği bükülmüyor, 3. kez dünya şampiyonu oldu

Bilek güreşinde iki dünya şampiyonluğu bulunan milli sporcu Ahmet Yenerer, Romanya’daki şampiyonada bu kez sol el Dünya Şampiyonu oldu. 50 yaşındaki sporcu seremonide Milli Marşı çaldırırken, Türkiye takım halinde üçüncülük elde etti.

A- A+

Bilek güreşi milli takım sporcusu Ahmet Yenerer, Romanya’nın Bükreş kentinde gerçekleştirilen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda üçüncü kez kürsünün en üst basamağında yer aldı. Daha önce 2016 yılında Bulgaristan’da 2019 yılında ise Romanya’nın Köstence kentinde düzenlenen şampiyonalarda sağ el ile yarıştığı müsabakalarda tüm rakiplerini deviren Yenerer, iki kez Dünya şampiyonu olmuştu. Kariyerinde 4 Avrupa şampiyonluğu da bulunan sporcu, kilosunda 11 yıldır üst üste Türkiye Şampiyonu unvanını elinde tutuyor.

Romanya’da büyükler ve masterlar kategorilerinde yarışan 50 yaşındaki sporcu, sağ el müsabakalarında ise yarı finalde kaybederek hedefine ulaşamadı. Sol elde ise şampiyonluğa ulaşan Yenerer kariyerine bir dünya şampiyonluğu daha eklediği için mutlu olduğunu belirterek, “Bizlere destek veren teknik ve idari ekibimize teşekkür ediyorum. Güzel bir şampiyona geçirdik. Emeklerimizin karşılığını almak güzel” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

Turnuvada bayan masterlar kategorisinde yarışan Gülendam Sarıbağ da Dünya Şampiyonu unvanı elde etti.

Diğer yandan, şampiyonada Türk Milli Takımı takım halinde Dünya sıralamasında üçüncülük elde etti. Şampiyonada genç Türk sporcular 3 altın 4 bronz madalya kazandı. Büyüklerde ise 2 altın, 2 gümüş ve 6 bronz madalya Türk sporculara verildi.