Denizlili Alperen, olimpiyat ve Avrupa şampiyonunu geçip birinci oldu – D20Haber
12.07.2024, Cuma
23 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Denizlili Alperen, olimpiyat ve Avrupa şampiyonunu...

Denizlili Alperen, olimpiyat ve Avrupa şampiyonunu geçip birinci oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Haziran 2024 Cumartesi - 10:08Güncelleme: 22 Haziran 2024 Cumartesi - 10:09
Denizlili Alperen, olimpiyat ve Avrupa şampiyonunu geçip birinci oldu

Denizlili yüksek atlama sporcusu Alperen Acet, Slovakya’da düzenlenen JBL Jump Fest yarışlarında son olimpiyat ve Avrupa şampiyonunu geride bırakarak birinci oldu.

Yüksek atlamada ülkemizin başarılı isimleri arasında yer alan, Üniversite Oyunları’nda ikinciliği ve Avrupa beşinciliği gibi dereceleri bulunan Alperen Acet’ten yeni bir başarı. Genç sporcu, Slovakya’da katıldığı yarışlarda son olimpiyat ve Avrupa şampiyonu İtalyan Gianmarco Tamberi’yi geçmeyi başardı.

2.27’LİK ATLAYIŞ YAPTI

19-20 Haziran 2024 tarihleri arasında Slovakya’nın Košice kentinde düzenlenen JBL Jump Fest yarışlarında milli atletimiz Alperen Acet, yüksek atlamada şampiyon oldu. Son Olimpiyat ve Avrupa şampiyonu İtalyan Gianmarco Tamberi karşısında piste çıkan Alperen Ecet, 2.27 metre atlayarak kürsünün birinci sırasında yer aldı.

Haberin DevamıReklam
Gianmarco Tamberi (İtalya) 2.23’lük atlayışıyla ikinciliği, Manuel Lando (İtalya) ise 2.23 atlayarak üçüncülüğü elde etti.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, bu sonucun ardından yaptığı açıklamada, “Sporcumuzun kulübü Fenerbahçe’yi, antrenörünü ve son olimpiyat ve Avrupa şampiyonu Tamberi’yi geçerek birinci olan Alperen Acer’i tebrik ediyorum” dedi.