12.08.2020, Çarşamba
23 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu

Denizlili Ahmet Burak Kick Boks’ta Türkiye Şampiyonu oldu

Haber Merkezi - 10 Şubat 2020 Pazartesi - 17:44 Denizlili Ahmet Burak Kick Boks’ta Türkiye Şampiyonu oldu

Antalya’da düzenlenen Okul Sporları Türkiye Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda Denizlili Ahmet Burak Canbeldek Türkiye Şampiyonu oldu. Denizlili sporcular 1200 sporcunun katıldığı turnuvadan 1 altın 1 gümüş madalya ile döndü.

A- A+

Okul Sporlarında Türkiye Gençler Kickboks Şampiyonası 4-9 Şubat tarihlerinde Antalya’nın Manavgat ilçesinde yapıldı. Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda düzenlenen turnuva Point Fighting, Light Contact ve Müzikli Form branşlarında yapıldı.

Farklı illerden 1200 sporcunun katıldığı turnuvada Denizlili sporcular 1 altın 1 gümüş madalya ile döndü. Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Burak Canbeldek Türkiye Şampiyonu olurken Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji öğrencisi Muhammet Can Kurt ikinci olmayı başardı.

 

“ÇALIŞMALARIN KARŞILIĞINI ALDIK”

Turnuva boyunca sporcularının performansından memnun olduğunu belirten Antrenör Zekai Doruk, aylardır bu şampiyonaya hazırlandıklarını ve karşılığını aldıklarını söyledi. Türk sporuna Denizli’den sporcular kazandırmak istediklerini ve bunun için çalıştıklarını söyleyen Doruk, katkı sağlayan herkese teşekkür etti.