26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Satranççılar ortak etkinlikte buluştu

Satranççılar ortak etkinlikte buluştu

Haber Merkezi - 30 Eylül 2020 Çarşamba - 12:25 Satranççılar ortak etkinlikte buluştu

Denizli’de faaliyet gösteren üç satranç kulübünün ortak etkinliğinde, sporcular bir araya gelip keyifli bir gün geçirdi.

A- A+

Önay Satranç Spor Kulübü, Denizli Satranç İhtisas Kulübü ve Dr Metin Sürmeli Satranç Spor Kulübü’nün ortak organizasyonu Anakamp’ın yeni binasında gerçekleştirildi. Etinliğin güzel ve verimli geçtiğini söyleyen  Anakamp yöneticisi ve eğitim danışmanı Emre Değirmencioğlu, “Satranç, gençlerimizin karakterini geliştirmemiz için bize bir araç sağlar. Satranç; sabır, özdenetim, alçak gönüllülük, kayıp ve hayal kırıklığı ile nasıl başa çıkılacağını öğretirken bunu sağlamak için de tehdit etmeyen ve kontrollü bir ortam sağlar. Bu direnç, karakter olarak saklandığı için yaşamın diğer tüm alanlarına aktarılabilir. Bu faydaları nedeniyle ve problemleri çözerken stratejik düşünmeyi teşvik etmek için satrancı, müfredata sorunsuz bir şekilde dahil ediyoruz” dedi.

Dr Metin Sürmeli Satranç Spor Kulübü Başkanı İsmail Sarı ise, satrancın mükemmel ve düşük maliyetli, her yaştan, herkesin katılabileceği her türlü hava aktivitesi olduğunu vurgulayarak “Satranç oyuncusu olmanın eğitici faydaları çoktur ve analitik düşünme becerilerini geliştirmeyi ve hafızayı korumaya yardımcı olmayı içerir. Satranç, büyük bir güven oluşturucu, sabır ve sebat öğreticidir. Güvenli bir ortamda risk almayı teşvik ediyor ve iyi sportmenliğe güçlü bir vurgu yaparak keyifli bir problem çözme ortamı yaratıyoruz. Satranç Kulübümüzde satranca gönül verenler eğitimsel faydalarının yanı sıra turnuvalarda yarışarak, yeni arkadaşlar edinerek, oyunlarını geliştirerek ve kişisel rekorlara imza atarak çok eğlenirler” diye konuştu.