Amatör spor kulüplerine tüzük değişikliği uyarısı – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Amatör spor kulüplerine tüzük değişikliği uyarısı

Amatör spor kulüplerine tüzük değişikliği uyarısı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Ekim 2023 Salı - 10:36Güncelleme: 17 Ekim 2023 Salı - 10:36
Amatör spor kulüplerine tüzük değişikliği uyarısı

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), kulüplere 7405 sayılı kanuna uygun tüzük değişikliğini 26 Ekim’e kadar yapmaları uyarısında bulundu.

ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, konuyla ilgili açıklamasında, “Kulüplerimizin sıkıntı yaşaması için 7405 sayılı kanun uyarınca tüzük değişikliklerini yaptığı genel kurul sonuç evraklarını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 26 Ekim 2023 tarihine kadar teslim etmeleri gerekmekte. Kulüplerimizin sıkıntı yaşamaması için bu tarihe kadar gerekli işlemleri yapacağına inanıyorum. Denizli birçok konuda olduğu gibi bu konuda da öncü iller arasında yer alacaktır” dedi.

Haberin DevamıReklam
7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu ile spor kulüpleri, spor anonim şirketleri ve spor federasyonlarının kuruluşu, organları, üst kuruluş oluşturmaları, gelir ve giderleri, bütçe ve harcama esasları, görev, yetki ve sorumlulukları, denetimleri, bunlara yapılacak her türlü yardımın şekil ve şartları ile bunlara ilişkin diğer hususlara dair usul ve esasları düzenlenmiş, bu kapsamda spor kulüpleri dernek statüsünden çıkarılarak spor kulübü olarak yeniden yapılandırılmıştı.

Bu çerçevede spor kulüplerine tüzük değişikliği yapılması için verilen 1 yıllık süre 26 Ekim 2023 tarihinde doluyor. Bu tarihe kadar tüzük değişikliği yapılmaması halinde spor kulüpleri yönüyle tescil iptali ile anonim şirketler yönüyle spor faaliyetlerine katılamama şeklindeki yaptırımlar uygulanabilecek.