Kamu Spor Oyunları düzenlenecek – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Kamu Spor Oyunları düzenlenecek

Kamu Spor Oyunları düzenlenecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Eylül 2023 Pazartesi - 11:31Güncelleme: 18 Eylül 2023 Pazartesi - 11:31
Kamu Spor Oyunları düzenlenecek

Denizli’de, Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri kapsamında Kamu Spor Oyunları düzenlenecek. Katılım için başvurular bugün başladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde yurt genelinde “Kamu Spor Oyunları” düzenlenecek. Denizli’de “Gelin Sporda Buluşalım” sloganıyla gerçekleştirilecek spor organizasyonu basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında gerçekleştirilecek.

“Gelin Sporda Buluşalım” projesi ile kamuda görev yapan personelin sporla iç içe olması, spor yapma alışkanlığının kazandırılması, kurumlar arası iş birliğinin artırılması, birlik ve beraberlik ruhunun pekiştirilmesi amaçlanıyor.

Haberin DevamıReklam
Kamu Spor Oyunları’na katılmak isteyen kamu personeli, başvurularını 18 – 25 Eylül tarihleri arasında e-Devlet (Spor Bilgi Sistemi) üzerinden gerçekleştirilebilecek. Başvurular, Denizli Gençlik Spor İl Müdürlüğüne de yapılabilecek.

Basketbol, voleybol ve masa tenisi karşılaşmaları 26 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında oynanacak. Birinci olan takımlar gruplarda mücadele edecek.