08.02.2023, Çarşamba
-3 °C / 5 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Türkiye Kriket Şampiyonası sona erdi

Türkiye Kriket Şampiyonası sona erdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Aralık 2022 Pazartesi - 16:26Güncelleme: 19 Aralık 2022 Pazartesi - 16:27
Türkiye Kriket Şampiyonası sona erdi

Denizli’de düzenlenen Büyükler ve 19 Yaş Altı Kadınlar Türkiye Kriket Açık Alan Şampiyonası sona erdi. Büyükler kategorisinde Ankara İl Takımı, U19 kategorisinde Afyon İl Karması şampiyon oldu.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu faaliyet takviminde yer alan Büyükler ve 19 Yaş Altı Kadınlar Türkiye Kriket Açık Alan Şampiyonası, Akköy Stadı’nda yapıldı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı organizasyonda 8 ilden 9 takım yarıştı.

Karşılaşmalar sonunda büyükler kategorisinde Ankara İl Takımı birinciliğe ulaştı. U19 kategorisinde ise ipi göğüsleyen takım Afyonkarahisar İl Karması oldu.

Haberin DevamıReklam

Dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ömer İlman tarafından verildi.

Kriket Türkiye Şampiyonası ödül töreninde konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını, gelişmekte olan spor dallarına destek vererek bu branşlarda milli sporcular yetiştirmek istediklerini söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ömer İlman ise, Denizli’yi sporda marka kent yapma parolası ile çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.