28.02.2021, Pazar
7 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’de 23 branşta spor kursu açılacak

Haber Merkezi - 23 Ağustos 2020 Pazar - 13:43 Denizli’de 23 branşta spor kursu açılacak

Denizli’de, 23 branşta ücretsiz spor kursları düzenlenecek. Kursların verileceği İl Spor Merkezine kayıtlar başladı.

A- A+

Yaz tatiliyle birlikte her yıl kapılarını açan İl Spor Merkezleri, bu dönem COVID-19 salgını nedeniyle kapalı kaldı. Ancak, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu geçtiğimiz günlerde il spor merkezleri ve engelli spor merkezlerinin 17 Ağustos itibarıyla açılacağını bildirmesinin ardından kayıtlar ile ilgili süreç başladı.

ANTRENÖRLER KAYIT MASALARINDA OLACAK

Mart ayından bu yana spordan uzak kalan gençler için sınırlı sayıda kontenjanla kapılarını açacak yaz okulları için Gençlik Spor İl Müdürlüğü antrenörleri toplantıda buluştu. Bakanlıktan yayınlanan genelge ve önlemler çerçevesinde hazırlanılan kurslarla ilgili antrenörler bilgilendirildi. Başvurular denizli.gsb.gov.tr adresinden online yapılabileceği gibi, şehrin farklı noktalarında ki kayıt masalarından, ayrıca Vali Recep Yazıcıoğlu ve Hasan Güngör Spor Salonları ile Gençlik Merkezinden de yapılabilecek.

ENGELLİLER İÇİNDE KURSLAR VAR

Binlerce kişiyi ilgilendiren İl Spor Merkezleri için engelli bireylerin spor okullarına katılmalarına yönelik de çalışmalar yapılıyor. Basketboldan güreşe, karateden tenise kadar 10 branşta engelli bireylerin katılabileceği kurslar düzenlenecek. Kurslarda konusunda uzman antrenörlerin görev yapacağı bildirildi.

İBANOĞLU: TEDBİRLERİ BIRAKMADAN SPOR YAPMALIYIZ

Pandemi sürecinde okul çağındaki çocukların ve 65 yaş üstü kişilerin hareketten uzak kaldıklarını anımsatan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli’de bulunan spor tesislerinin sadece profesyonellere değil tüm halka açık olduğunu, Denizlilileri tedbirlere uyarak spor yapmaya davet ettiklerini belirtti.