27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü 13-15 Nisan’da

Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü 13-15 Nisan’da

Haber Merkezi - 10 Nisan 2018 Salı - 15:48 Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü 13-15 Nisan’da

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü, 13-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 60 kilometrelik parkurda yapılacak doğa yürüyüşünü Denizli’den ve il dışından 280 kişi katılacak.

A- A+

Menderes Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (MENDOSK), Denizli Dağcılık Kulübü (DENDAK), Laodiya Gezi ve Yürüyüş Grubu, Nefes Aktivite Doğa Sporları Kulübü ve Dağ Arama Kurtarma Derneği’nin (DAK) organizasyonuyla gerçekleştirilecek yürüyüşün tanıtımı basın toplantısıyla yapıldı.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ndeki basın toplantısında bilgi veren MENDOSK Başkanı ve Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü Koordinatörü Ali Yollu, yürüyüşün 13 Nisan Cuma günü Çal’ın Aşağıseyit Mahallesi’nden başlayıp Kumral Mesireliği’nde son bulacak ilk etap ile başlayacağını, bir gece burada kamp kurulacağını, ikinci günkü yürüyüşün Kumral Mesireliği Çal Çakırlar Mahallesi arasında olacağını, buraki kampın ardından yürüyüşün Apallon Lairbenos Tapınağı ve oradan Bahadınlar’a gelinerek tamamlanacağını söyledi.

Türkiye Dağcılık Federasyonu’ndan onay alan bu yürüyüşün 60 kilometrelik parkurda 80’i Denizli’den ve 200’ü il dışından olmak üzere 280 kişilik katılımla yapılacağını ifade den Yollu, “Menderes rotası, 800 kilometrelik bir parkur. Şu ana kadar Denizli sınırları içinde 160 kilometre işaretleme yaptık. Bu yol ve düzenlediğimiz organizasyonun doğa turizmi ile kültürel etkileşimin yanı sıra bölge ekonomisinin canlanmasına ve çevre bilinci oluşmasına da katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.