24.01.2021, Pazar
9 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Ateşdağlı: Güzel bir sezon geçireceğiz

Haber Merkezi - 5 Eylül 2019 Perşembe - 11:55 Ateşdağlı: Güzel bir sezon geçireceğiz

Bu sezon Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele edecek olan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket takımı Baş Antrenörü Şahin Ateşdağlı yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu. Ateşdağlı, “Bu senede Samsun’la başlıyoruz. Geçen yıl gibi güzel bir sezon geçiririz. Bu yılki hedefimiz öncelikle evimizde maç kaybetmemek. Daha sonra da çıkabildiğimiz en yüksek yerde bu ligi tamamlayabilmek” dedi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket takımı yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Günü çift antrenmanla geçiren Denizli Basket takımı Baş Antrenörü Şahin Ateşdağlı, “Hazırlık sürecindeyiz. Eski takımdan 9 kişi taşıdık buraya. Onunla beraber yeni gelen oyuncularımız var. Adaptasyonu sağlamaya çalışıyoruz. Yabancı oyuncularımız bu hafta katıldılar bize. Onlarla beraber bir uyum sağlamaya çalışıyoruz. Oynadığımız sistem hemen hemen aynı. Geçen sene oynadığımız sistemi oynuyoruz. Şuan da tüm yoğunluğumuzla çalışıyoruz” diye konuştu.

HAZIRLIK MAÇLARI OYNANACAK

Turnuvalar ve hazırlık maçlarıyla uyumu sağlamaya çalışacaklarını söyleyen Ateşdağlı, “Yeni bir takımız. Maç yapmamız gerekiyor. Hazırlık maçlarında, kupada oynamamız lazım. Onları oynadıktan sonra duruma göre tabi ki takımda eksilmeler de olabilir. Eksik gördüğümüz yer olursa oraya transferler de yapabiliriz. Federasyon Kupası bu ayın sonunda olacak. Oraya kadar birkaç hazırlık maçı oynayacağız. Burada 19 Eylül’de turnuvamız var. 3 maç oynayacağız. Gerçekleştirilecek olan turnuvada kendimizi görme şansımız olacak. Daha sonra ise Türkiye Kupası’nda kendimiz tartacağız. Lig öncesinde oynayacağımız önemli bir turnuva olacak” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ BASKETBOLU SEVİYOR

Ateşdağlı, Denizli’nin basketbolu seven bir kent olduğunu, karşılaşmaları oynadıkları PAÜ Arena’daki ambiyansın pozitif olarak üakımı etkilediğini, bu sezon seyirci desteğinin daha da artacağını umduğunu sözlerine ekledi.