23.10.2020, Cuma
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Çameli semaları rengarenk

Haber Merkezi - 15 Ağustos 2017 Salı - 17:23 Çameli semaları rengarenk

Denizli'nin Çameli İlçesi'nde 59 yamaç paraşütü sporcusunun katıldığı 5. Uluslararası Yamaç Paraşütü Şampiyonası'nda uçuşlar başladı. Yamaç paraşütlerinin birbiri ardına havalanmasıyla gökyüzünde renkli görüntüler ortaya çıktı.

A- A+

Çameli İlçesi’nin 2 bin 150 rakımlı Yaylacık Dağı, bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor. Yarışmaya bu yıl yurt içi ve yurtdışından toplam 59 yamaç paraşütü sporcusu katıldı.

Sabahın ilk saatlerinde uçuş alanına gelen sporcular hazırlıklarını tamamlamalarının ardından ilk uçuşlarını gerçekleştirdi. Sporcuların, Çameli semalarına havalanmalarının ardından, gökyüzü renkli görüntülere sahne oldu.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, düzenlenen şampiyonalarla ilçeyi tanıtmak istediklerini belirterek, “Yaylacık Dağı’nda bu yıl beşincisi yapılan Uluslararası Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası’na yoğun ilgi oldu. Yarışmaya 15’i yurtdışından 59 sporcu katıldı. Hava şartları uçuş için oldukça uygundu. Gelecek yıl dünya şampiyonası Aksaray’da yapılacak. Biz de 2018’de ilk önce ön dünya kupası yapmaya talibiz. Ardından yamaç paraşütünün en üst kategorisindeki yarışmayı Çameli Yaylacık Dağı’nda yapmak istiyoruz. Yaylacık Dağı’nda düzenlediğimiz şampiyonalarla bu bölgeyi dünyaya duyurmayı hedefliyoruz” dedi.

Deniz TOKAT/DENİZLİ, (DHA)