27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Çal’da okul sporları yarışmaları başladı

Çal’da okul sporları yarışmaları başladı

Haber Merkezi - 24 Nisan 2017 Pazartesi - 15:28 Çal’da okul sporları yarışmaları başladı

Çal’da düzenlenen Okul Sporları Yarışmaları, satranç ve atletizm branşlarında minikler ve küçükler kategorileriyle start aldı.

A- A+

Çal Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2016-2017 Yılı Okullararası Spor Yarışmaları, farklı branşlarda yüzlerce öğrenciyi sporla buluşturuyor. İlçedeki organizasyon satranç ve atletizm branşlarında başlarken, yarışmalar önümüzdeki günlerde basketbol, bisiklet, bocce, dart, futsal, futbol, masa tenisi ve voleybol branşları ile 26 Mayıs’a kadar devam edecek. Grup merkezi olarak görülen Çal İlçesi, Baklan ve Bekilli İlçelerinden gelen sporcuları da ağırlayacak.

ÇAL TARİHİNDE İLKLER YAŞANIYOR

Geçtiğimiz yıl futbol, voleybol ve masa tenisi turnuvalarıyla spor anlamında ses getiren ilçede, ilk defa kadınların da yer aldığı organizasyonlar yapılmıştı. Şimdi de ilçede ilk defa Okul Sporları Yarışmaları düzenleniyor.

Haberin DevamıReklam

SATRANÇTA İLK HAMLEYİ KAYMAKAM DURANİ YAPTI

Çal Spor Salonu’nda yapılan satranç minikler ve küçükler kategorileri, sabah ve öğleden sonra çift seans ve 5 tur üzerinden gerçekleşti. 10 takımdan 46 sporcunun katıldığı müsabakaların ilk hamlesini Çal Kaymakamı Yusuf Durani yaptı.

ATLETLER MADALYA İÇİN TER DÖKTÜ

Okul Sporları atletizm 2. küme yarışmaları geçtiğimiz perşembe günü tamamlandı. Çal İlçe Sahası’ndaki yarışmalar renkli anlara sahne olurken, 50 metre, 75 metre ve 100 metrede dereceye giren sporculara kupa ve madalyalar verildi.

ÖZTEPE “AMACIMIZ SAĞLIKLI BİREYLER YETİŞTİRMEK”

Çal’daki spor faaliyetleri konusunda konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, İlçe olarak bu organizasyona talip olma amaçlarının öğrenim gören gençleri spor sayesinde tanıştırmak, dostluk kardeşlik ve arkadaşlık bağlarını güçlendirmek olduğunu söyledi.