17.10.2021, Pazar
11 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Basketbolun yıldızları Denizli’den geçti

Basketbolun yıldızları Denizli’den geçti

Haber Merkezi - 29 Mart 2017 Çarşamba - 23:50 Basketbolun yıldızları Denizli’den geçti

Denizli’de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Yarı Final karşılaşmaları sonunda final vizesi alan takımlar belli oldu.

A- A+

Denizli’nin ev sahipliğinde Analig Basketbol Yarı Final karşılaşmaları oynandı. Erkekler ve Bayanlarda toplam 24 takımın mücadele ettiği maçlar Vali Recep Yazıcıoğlu ve PAÜ Arena’da oynandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonunda yapılan maçlarda sporcular parkede takımlarının başarısı için ter döktü. Üç gün süren heyecanda İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, salonları gezerek sporcuların heyecanına ortak oldu.

MAÇ TECRÜBESİ KAZANIYORLAR

Sporu tabana yaygınlaştırmak, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturmak için Spor Genel Müdürlüğü tarafından 4 yıldır uygulanan Anadolu Yıldızlar Liginde, sporcular daha fazla maç tecrübesi kazanıyor. Proje ile uzun vadede Türk sporunda sürdürülebilir, üretken ve başarılı bir sistem oluşturmak hedefleniyor.

Haberin DevamıReklam

FİNALE 8 BİLET

24 takımın katıldığı Analig Basketbol Yarı Finallerinden gruplarını ilk sırada bitiren üç takım ve en iyi iki ikinci finale yükselmeye hak kazandı. Müsabakaların ardından sporculara sertifikaları verildi.

ERKEKLER

A Grubu

İstanbul Anadolu

B Grubu

Kocaeli

C Grubu

İstanbul Avrupa

En İyi İkinci: Mersin

BAYANLAR

A Grubu

İstanbul Avrupa

B Grubu

İzmir

C Grubu

İstanbul Anadolu

En İyi İkinci: Mersin