15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Balkan U20 Atletizm Şampiyonası Denizli’de yapılacak

Balkan U20 Atletizm Şampiyonası Denizli’de yapılacak

Haber Merkezi - 9 Temmuz 2022 Cumartesi - 09:03 Balkan U20 Atletizm Şampiyonası Denizli’de yapılacak

Denizli, 9 yıl aradan sonra atletizmde yeni bir uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Balkan U20 Atletizm Şampiyonası, 16-17 Temmuz’da Denizli’de yapılacak.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Albayrak Spor Kompleksi, uluslararası bir yarışmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Balkanların genç yeteneklerini bir araya getirecek U20 Atletizm Balkan Şampiyonası 16-17 Temmuz tarihlerinde Denizli’nin ev sahipliğinde düzenlenecek. Balkan Atletizm Federasyonları Birliği’ne (ABAF) üye 12 ülkenin katılımı ile gerçekleşecek şampiyonaya 400 sporcunun katılması bekleniyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Albayrak Olimpik Atletizm Sahası, 2013 yılında Gençler Balkan Şampiyonası’na ev sahipliği yapmıştı.

Haberin DevamıReklam

Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ömer İlman, organizasyonla ilgili açıklamasında, Denizli’nin spor altyapısı ve modern tesisler ile önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ettiğini belirtti.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle gerçekleşecek Balkan Atletizm Şampiyonası’nda, sporun birleştirici gücünü kullanarak Denizli’de dostluk ve kardeşlik duygularının hakim olduğu bir şampiyona yaşatmak ve izlettirmek istediklerini kaydeden İlman, şampiyonada yarışacak tüm sporculara başarılar diledi.