29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Atletizm heyecanı Denizli’de yaşandı

Atletizm heyecanı Denizli’de yaşandı

Haber Merkezi - 28 Mayıs 2018 Pazartesi - 16:34 Atletizm heyecanı Denizli’de yaşandı

Okul Sporlarında Atletizm Türkiye Finalleri hafta sonu Denizli’de yapıldı. Albayrak Spor Kompleksi’ndeki yarışmalarda 44 okuldan 190 sporcu piste çıktı.

A- A+

Okul Sporları Yıldızlar Türkiye Atletizm Şampiyonası hafta sonunda Denizli’de yapıldı. Albayrak Spor Toto Spor Kompleksi Olimpik Atletizm Sahası’nda gerçekleşen şampiyona, Türkiye’nin gelecek vaat eden genç atletlerini bir araya getirdi. Finallerde 44 okuldan 190 sporcu dereceye girebilmek için mücadele eüüi.

Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde yapılan yarışmalarda sporcular 100, 200, 400, 800, 2 bin metre, 100 ve 110 metre engelli, gülle, cirit, disk atma, sırıkla atlama, yüksek atlama, üç adım atlama ve uzun atlama dallarında yarıştı.

Tüm yarışmalar sonunda yıldız erkeklerde İstanbul İbrahim Koçaslan Ortaokulu 711 puanla sıralamada zirvede yer aldı. Yıldız Kızlarda ise, Eskişehir Şehit Ali Gaffar Okan Ortaokulu 699 puan alarak şampiyonada birinci oldu. Ayrıca kız ve erkeklerde tüm branşlarda, bireysel olarak en yüksek puan alan 4 sporcuya kupa verildi.

İBANOĞLU SPORCULARI KUTLADI

Yıldızlar Türkiye Atletizm Şampiyonası yarışmalarını takip eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli’de ki finallere katılma başarısı gösteren sporcuları kutladı. Sezon başından bugüne il birinciliği, gruplar ve yarı finaller de başarı göstererek finale kalan sporcuların atletizmde Türkiye’nin en iyileri olduğunu söyleyen İbanoğlu, Denizli’nin sahip olduğu altyapı ve modern tesisler ile hem milli takımlara sporcular yetiştirdiğini, hem de önemli spor organizasyonlarını başarıyla yaptığını kaydetti.

DERECEYE GİREN TAKIMLAR

Yıldız kızlarda Eskişehir Şehit Ali Gaffar Okan Ortaokulu birinci, TED Ankara Koleji ikinci ve Bursa Şehit Öğretmen Mahmut Çatalkaya Ortaokulu üçüncü oldu.

Yıldız erkeklerde birinciliği İstanbul İbrahim Koçaslan Ortaokulu, ikinciliği Eskişehir Şehit Ali Gaffar Okan Ortaokulu
Ve üçüncülüğü İstanbul Ali Cevat Ortaokulu kazandı.