27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. SPOR
  6. /
  7. Amatör Spor Haftası 4-10 Ekim tarihleri...

Amatör Spor Haftası 4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanacak

Haber Merkezi - 3 Ekim 2021 Pazar - 16:10 Amatör Spor Haftası 4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanacak

Amatör Spor Haftası 4-10 Ekim tarihlerinde kutlanacak. Hafta dolayısıyla bir dizi program gerçekleştirilecek.

A- A+

Amatör Spor Haftası yarın (Pazartesi) saat 17.00’de kortej yürüyüşü ile başlayacak. Valilik önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanı’na kadar bando eşliğinde gerçekleşecek yürüyüşe protokol üyeleri, sporcular, Gençlik Merkezi üyesi gençler ve amatör spora gönül verenlerin katılması bekleniyor. Yürüyüşün sonunda sporcular, hazırlanan alanda kısa bir gösteri yapacak.

SPORLA DOLU BİR HAFTA

Etkinlikler kapsamında hafta boyunca sportif turnuvalar, bisiklet ve motosiklet turu, konferans, kulüplere malzeme dağıtımı gibi faaliyetler gerçekleşecek. Kınıklı Spor Kompleksi’nde atletizm, Amerikan futbolu gösteri maçı, ayak tenisi, voleybol turnuvası, Akkonak Samim Gök Futbol Sahası’nda Şehit Veli Kabalay U15 Futbol Şenliği ile veteranlar gösteri maçı gibi etkinlikler yer alacak.

SPORUN EN’LERİ ÖDÜLLERİNİ ALACAK

Haberin DevamıReklam

Amatör sporla dolu dolu geçecek haftanın kapanışı 11 Ekim Pazartesi günü saat 18.00’de Pamukkale Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde olacak. “Sporun En’leri” adlı programda 2021 yılında Denizli’de spora damga vuran isimler, milli sporcular ve yıl boyunca ulusal ve uluslararası organizasyonlarda ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil etmiş sporcular tanıtılarak ödülleri protokol tarafından takdim edilecek. Ayrıca hafta boyunca yapılan turnuvalarda dereceye giren sporculara ödülleri verilecek.

İBANOĞLU: FARKINDALIK OLUŞTURMAYI AMAÇLIYORUZ

Sporda başarının amatör bir ruh ve profesyonel bir anlayışla mümkün olacağını belirten Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, “Yıl boyunca her yaştan insanın spor yaparak sağlıklı kalabilmesi ve yeni bireylerin spora kazandırılması için var gücümüzle çalışıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Denizli Büyükşehir Belediyesinin ilimize kazandırdığı tesislerde aynı anda binlerce kişi spor yapma imkanı buluyor. Son yıllarda ilimizde spor kültürünün oluşması ve spor sevgisinin aşılanması yönünde büyük bir aşama kaydedildi. Amatör Spor Haftasında yapılacak aktivitelerle bir kez daha spora dikkat çekip, amatör spor branşlarında farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Yapılacak etkinliklere tüm sporseverleri davet ediyorum” dedi.