25.01.2021, Pazartesi
9 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

Ismail Aissati, Denizlispor’la sözleşmesini feshetti

Haber Merkezi - 30 Aralık 2020 Çarşamba - 18:52 Ismail Aissati, Denizlispor’la sözleşmesini feshetti

Daha önce alacaklarını tahsil edemediği için Denizlispor’u FIFA’ya şikayet eden Ismail Aissati sözleşmesini tek taraflı feshetti.

A- A+

Denizlispor’a Ocak 2018’de Balıkesirspor’dan 60 bin euro borservis bedeliyle transfer edilen Ismail Aissati, alacakları gerekçe göstererek sözleşmesini tek taraflı feshetti.

Yeşil siyahlı kulüpten yapılan açıklamada, “Futbolcularımızdan Ismail Aissati alacakları için kulübümüze ihtar göndermiş olup, kendisine hak ettiği ücretler ile ilgili birçok ödeme planı sunulmuştur. Kendisi hiçbir ödeme planını kabul etmeyerek sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmeyi tercih etmiştir” denildi.

Yayıncı kuruluşun söz verdiği ödemeleri zamanında yapmadığı belirtilen açıklamada, “Yayıncı kuruluşun söz verdiği ödemeleri zamanında yapmaması sonucu oluşan bu durumda, tüm kulüplerin futbolcu maaşlarını ödemekte zorlandığını tüm kamuoyunca bilinmektedir. Bütün bu olumsuzluklara rağmen kulübümüz söz verdiği tüm prim ödemelerini gününde ödemeye devam etmiştir. Bu zor dönemde aramızdan ilk ayrılan oyuncunun Ismail Aissati olması ise hepimizi derinden üzmüştür. Kendisine Denizlispor’a verdiği emekler için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz” ifadelerine yer verildi.

32 yaşındaki Faslı orta saha Denizlispor formasıyla çıktığı 80 maçta 3 gol ve 13 asistlik performans gösterdi.