04.03.2021, Perşembe
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Kutlu: Ligin dibinden kurtulmak istiyoruz

Haber Merkezi - 20 Şubat 2021 Cumartesi - 19:41 Kutlu: Ligin dibinden kurtulmak istiyoruz

Süper Lig'in 26. haftasında sahasında Gençlerbirliği'ni 1-0 yenen Yukatel Denizlispor'un teknik direktörü Hakan Kutlu, 2-3 maç üst üste alıp ligin dibinden kurtulmak istediklerini söyledi.

A- A+

Karşılaşma sonrası maçla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kutlu, önemli bir maçı kazandıklarını belirtti. Oyuncularının bugünkü maça inandıklarını gösterdiğini anlatan Kutlu, “Taktiksel olarak çok disiplinli oynadılar. Maçtan kopmadılar. İlk yarı maçı kopartabilirdik. Girdiğimiz çok fazla gol pozisyonu vardı ve sadece bir tanesini değerlendirebildik. İkinci yarı ikinci golü bulamayınca koruma iç güdüsü devreye giriyor” dedi.

Kutlu rakiplerine sadece 1 gol pozisyonu verdiklerini belirterek, “Çok önemli bir maçtı. Biz artık bu 3 puanı seriye çevirmek zorundayız. 2-3 maç üst üste alabilirsek inşallah ligin dibinden kurtulmak istiyoruz. Bugün iki üç basamak üste çıktık. Ligin dibinden kurtulup düşme potasından çıktığımız zaman bu oyuncuların performansının çok daha fazla artacağını göreceksiniz. Sezon başından beri sonda kalmak ve istenilen şeyleri alamamak farklı bir duygu” dedi.

İstediği şeyleri yapamayan oyuncularının bulunduğunu aktaran Kutlu, “Ama sonuçları alamamanın vermiş olduğu psikolojik düşüş nedeniyle gerçek performanslarını bir türlü ortaya çıkartmamışlardı. Beş maçtır gerçekten üst düzey oynayan ve oyun disiplinine bağlı kalan, pozisyona giren takım görüntüsü var. İnşallah önümüzdeki maçlarda yine inanmışlıklarını göstererek üzerine koyarak devam edeceğiz” diye konuştu.