26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Stat kapıları seyirciye ekimde açılacak

Stat kapıları seyirciye ekimde açılacak

Haber Merkezi - 25 Ağustos 2020 Salı - 17:50 Stat kapıları seyirciye ekimde açılacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), ekim ayından itibaren futbol tadşılaşmalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını verdi.

A- A+

TFF, bugün Riva’da yaptığı yönetim kurulu toplantısının ardından önemli bir karara imza attı. Buna göre, ekim ayından itibaren futbol maçlarına tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınacak.

TFF’nin resmi sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva’da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir. Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır. Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır. Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecektir” denildi.