Servergazi Borsa İstanbul MTAL Kız Futbol Takımı, futbolda Türkiye şampiyonu oldu – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Servergazi Borsa İstanbul MTAL Kız Futbol...

Servergazi Borsa İstanbul MTAL Kız Futbol Takımı, futbolda Türkiye şampiyonu oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 31 Mayıs 2023 Çarşamba - 11:05Güncelleme: 31 Mayıs 2023 Çarşamba - 15:33
Servergazi Borsa İstanbul MTAL Kız Futbol Takımı, futbolda Türkiye şampiyonu oldu

Denizli Servergazi Borsa İstanbul MTAL Kız Futbol Takımı, futbolda Türkiye şampiyonu oldu. Denizli’nin altın kramponları, bu sonuçla ülkemizi Dünya Liselerarası Futbol Şampiyonası’nda temsil etme hakkını elde etti.

Servergazi Borsa İstanbul MTAL Kız Futbol Takımı, Samsun’da düzenlenen 2022-2023 Okul Sporları Genç Kızlar Futbol Türkiye Şampiyonası’nda rakiplerini tek tek dize getirerek, şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Servergazi Borsa İstanbul MTAL Kız Futbol Takımı il, grup, yarı final ve Türkiye Şampiyonası’nda çok zorlu maçlar oynadı. Şampiyonluğa giden yolu yenilgisiz ve beraberlik almadan tamamlayan Denizli temsilcisi, finalde de İzmir Buca Atatürk Spor Lisesini 2-1 yendi.

Türkiye şampiyonu olan Servergazi Borsa İstanbul MTAL Kız Futbol Takımı, 22-31 Temmuz 2023 tarihleri arasında Fas’ta düzenlenecek Dünya Liselerarası Futbol Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.

Haberin DevamıReklam
Kente dönen Servergazi Borsa İstanbul MTAL Kız Futbol Takımı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici’yi ziyaret etti. Başarılarından dolayı futbolcuları kutlayan ve hediyelerini veren Ekici “2022/2023 eğitim öğretim yılında 922 takımın mücadele ettiği şampiyonada, çeyrek finalden itibaren tek meslek lisesi olarak Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin takımı mücadeleye devam etti. Türkiye Şampiyonası’nın sonuna kadar namağlup ilerleyen kızlarımızın finalde de rakiplerini yenerek şampiyon oldu” dedi.

Servergazi Borsa İstanbul MTAL Kız Futbol Takımı, 2019 yalında da Sırbistan’da düzenlenen Dünya Liselerarası Futbol Şampiyonası’nda da ülkemizi temsil etmişti.