20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Denizlispor’un transfer yasağında önemli gelişme

Denizlispor’un transfer yasağında önemli gelişme

Haber Merkezi - 16 Ağustos 2021 Pazartesi - 16:39 Denizlispor’un transfer yasağında önemli gelişme

Denizlispor’un transfer yasağıyla ilgili önemli bir gelişme sağlandı. Kulüpten “transfere engel durumda bulunan tüm kişi ve kurumlar ile anlaşma sağlamıştır” açıklaması yapıldı. Transfer yasağının kalktığı, ancak bir hafta sonra yeni bir yasağın gelebileceği belirtildi.

A- A+

Ali Çetin başkanlığındaki yönetimin borç enkazı bıraktığı Denizlispor, Süper Lig’den düşmenin ardından bir de transfer yasağıyla karşı karşıya kalmıştı. Haftalar sonra yapılan genel kurulda yönetime gelen Mehmet Uz başkanlığındaki yeni yönetim, transfer yasağının kaldırılmasıyla ilgili girişimlerinde önemli mesafe kat etti.

“Kamuoyunun bilgisi” başlığıyla sosyal medyadan yapılan açıklamada, “Kulübümüz, transfere engel durumda bulunan tüm kişi ve kurumlar ile anlaşma sağlamıştır. Transfer yasağının kaldırılması için resmi başvuru yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

TRANSFER YASAĞI KALKTI AMA…

Öte yandan, kulüp başkanı Mehmet Uz, düzenlediği basın toplantısında, yasağının kalktığını duyurdu. Uz, Bugün transfer yasağını kaldırmış bulunmaktayız. Zor bir süreç oldu. Bu süreçte futbolcu arkadaşlarımızdan indirim istediklerimiz oldu, indirim yapmayanlar oldu. İndirim yapan arkadaşlarımıza sizin huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Bugün itibariyle bizim hiçbir futbolcuya borcumuz kalmadı. Paraları yatırmamıza rağmen federasyonla olan bir sürecimiz var. Bu süreç belki 2 gün, belki 3 gün sürebilir” dedi.

Haberin DevamıReklam

Bu açıklamasının ardından Denizlispor’u bekleyen yeni transfer yasağına da değinen Uz, “Bütün futbolcularımızı transfer edip, en az 2+1 yıl sözleşme yaparak, takımımızın bu ligde kalması için mücadele edeceğiz. Bizden çok farklı beklentiler içerisine girmeyin. Bizim hedefimiz bu ligde nasıl kalabiliriz, önceliğimiz bu. Benim ayın 20’sine kadar bu transferleri bitirmem gerekiyor. Eğer bitiremezsek tekrardan transfer yasağı gelecek. 7 gün içerisinde bahsettiğimiz futbolcuları almamız gerekiyor. Bu yasağın rakamını ben şu an söyleyemiyorum. Bu 5 milyon da olabilir, 50 milyon da olabilir. Bizim hedefimiz ayın 20’sine kadar transferleri bitirmek. 3. hafta evimize geldiğimizde futbolcuları transfer etmiş, hocamız yerine gelmiş olmalı. Hepimiz inşallah bunun sonucunu alırız. Ben en az 4 haftayı hazırlık olarak görüyorum” diye konuştu.

İLK TRANSFER AÇIKLANDI

Bu gelişmenin ardından ilk transfer de gerçekleşti. Son olarak Tuzlaspor formasını giyen 26 yaşındaki orta saha oyuncusu Muhammet Gönülaçar ile 2+1 yıllık anlaşma sağlandı.