20.05.2022, Cuma
12 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Yumlu: Bedelli askerlik yaptım ama İdlib’e...

Yumlu: Bedelli askerlik yaptım ama İdlib’e gitmek için kefenimle hazırım

Haber Merkezi - 1 Mart 2020 Pazar - 18:03 Yumlu: Bedelli askerlik yaptım ama İdlib’e gitmek için kefenimle hazırım

Yukatel Denizlispor'un ilk golünü atan Mustafa Yumlu, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, İdlib'de şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet, gazilere acil şifalar diledi.

A- A+

Denizlispor’un, Süper Lig’in 24. haftasında evinde BtcTurk Yeni Malatyaspor’u 2-0 yendiği maçta, ilk golü kaydeden Mustafa Yumlu, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, İdlib’de şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet diledi.

“BEDELLİ ASKERLİK YAPTIM AMA KEFENİMLE HAZIRIM”

Konuşmasında, millet olarak savaşı sevmiyoruz ama söz konusu vatansa dünyanın şah damarını keseriz diyen Yumlu, “Biz böyle ülkemize ve milletimize sahip çıkıyoruz.Ben belki bedelli askerlik yaptım ama şu an yemin ediyorum abdestliyim. Şu an oraya İdlib’e Mehmetçik kardeşlerimizin yanına gitmek için can atıyorum. Konuşurken bile boğazlarım düğümleniyor. Evet belki acemiyim. Bizi orada gitmek istesek bile savaşa ya da operasyona göndermeyecekler. Ama en azından kardeşlerimizin erzaklarını, mühimmatlarını, çantalarını ve gerekirse o çamur olmuş ayakkabı ve botlarını temizlerim. Çünkü bu ülke bu devlet bu millet ve bu şanlı bayrak için her şey yapmaya değer. Ben kefenimle hazırım oraya gitmek için. Kefenimi giydim bekliyorum. Ülkemiz, vatanımız ve bu topraklar sahipsiz değil” dedi.