Denizlisporlu futbolcunun ailesi ve kız arkadaşı taraftar saldırısına uğradı – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Denizlisporlu futbolcunun ailesi ve kız arkadaşı...

Denizlisporlu futbolcunun ailesi ve kız arkadaşı taraftar saldırısına uğradı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Nisan 2024 Cuma - 15:08Güncelleme: 19 Nisan 2024 Cuma - 15:08
Denizlisporlu futbolcunun ailesi ve kız arkadaşı taraftar saldırısına uğradı

Denizlispor’un futbolcusu Mehmet Ali Ulaman’ın ailesi ile kız arkadaşının taraftar saldırısına uğradığı bildirilirken, alacakları ödenmeyen futbolcular bir kez daha antrenmanlara çıkmama kararı aldı.

Geçen hafta oynanan 68 Aksaray Belediyespor maçının ardından Denizlisporlu futbolcular takım otobüse bineceği sırada, Mehmet Ali Ulaman’ın ailesi ve kız arkadaşı taraftar grubunun saldırısına uğradı.

FUTBOLCUDAN SALDIRI AÇIKLAMASI

Sosyal medyada paylaşımda bulunan Denizlispor oyuncusu Mehmet Ali Ulaman, “Geçtiğimiz pazar oynadığımız Aksaray maçının akabinde, anneme babama ve kız arkadaşıma kendi taraftarımız demekten utandığım ‘Karaordu’ denilen grubun çirkince ve insanlık dışı saldırısından sonra bir açıklama yapma gereğinde hissediyorum. İki kadının üstüne yürüyüp hakaretler sarf edecek kadar insanlıktan nasibini almamış, bir futbolcunun annesini yerde sürüklemekle yetinmeyip, 57 yaşındaki babamın kafasında davul parçalayıp darp etmekten çekinmeyen kendini bilmez şahısların taraftarlık adı altında bizlerin yanında olma gibi bir niyetinin olmadığını tekrardan anlamış oldum. Benim ve ailemin durumu gayet iyi. Yanımızda olan herkese çok teşekkür ederim. Bu alçakça saldırının arkasında olanların en kısa sürede cezalarına kavuşması için elimden geleni yapıp mücadele edeceğimi biliniz” ifadelerini kullandı.

ANTRENMANLARA ÇIKMAMA KARARI

Öte yandan futbolcular, İskenderunspor maçına kadar antrenmanlara çıkmama kararı aldı. “Büyük bir sabırla ve hiçbir mücadeleden kaçmadan bekledik ama artık başka bir çaremiz kalmadı” dişyen futbolcuların açıklaması şöyle:

Haberin DevamıReklam
“Herkesin Denizlispor’un ne kadar sahipsiz ve tek başına bırakıldığını bilmesini istedik. Hak edişimiz olan 4 maaş, maç başları, 4 primi alamadığımız gibi, içerde kazandığımız bizim için çok anlam ifade eden Somaspor maçı galibiyet primi için verilen çek karşılıksız çıktı. Bu konuyla alakalı kimseyle muhatap bulamadık. Manevi olarak yanımızda hiçbir şekilde bir itici güç hissedemedik. ‘Seçim var’ dediler, bekledik.

Seçilen belediye başkanımızın mitinglerini izlediğimizde, ‘Denizlispor benim çocukluğumun takımı, ben bu takımın maçlarını izleyerek büyüdüm. Avrupa’da oynamasından her zaman gurur duydum’ cümlelerini duyduğumuzda bize maddi ve manevi destek olacağına inandık ama bugüne kadar o desteği ne aldık, ne de hissedebildik.

Ramazan bayramı ve öncesinde de hiçbir şekilde bir ödeme alamadık. Her yıl gerçekleşen kulübümüzdeki bayramlaşma dahi yapılmadı. Çaresizlikten federasyona verip hakkımız olanı istediğimizde en kötü biz olduk. Her şeyi bir kenara bırakıp mücadelemizle ve takım arkadaşlarımızla ligde kalma umutlarımızı her ne kadar kimse bize inanmasa da bugüne kadar sürdürdük. Maçlara giderken hiç kimse elimizi sıkıp, sırtımızı sıvazlamadı. Maçlardan önce ya da devre aralarında kimse soyunma odamıza gelmedi.”

SALDIRIYI YAPANLARI KINADILAR

Mehmet Ali Ulaman’ın ailesine yapılan saldırıyı da kınayan futbolcular, “Tesisimize gelip kayıtsız şartsız her zaman bize destek olacağını söyleyen Karaordu taraftar grubu, maç sonunda takım arkadaşımızın annesi, babası ve kız arkadaşına çok çirkin bir saldırıda bulunup yaralanmalarına sebep oldu. Bu kadar sıkıntı yaşamamıza rağmen futbolcular, teknik ekip ve personel bir yumruk olup, var olma mücadelemize devam ettik. Bundan sonrada devam edeceğiz. Denizli şehrine ve bu şehrin ileri gelen insanlarına seslenmek istiyoruz. Bu kulüp çok yalnız ve sahipsiz. Bu oyuncular daha iyi şartlarda çalışmayı hak ediyor. Sırtımızı yaslayabileceğimiz insanlar istiyoruz. Bizler bundan sonra burada olmayabiliriz. Bu takım Denizli şehrinin takımı olsun ve genç değerlerine sahip çıksın” dedi.