20.05.2022, Cuma
12 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Denizlisporlu futbolculardan ‘Harften Öte Kadın’ projesine...

Denizlisporlu futbolculardan ‘Harften Öte Kadın’ projesine videolu destek

Haber Merkezi - 6 Mart 2020 Cuma - 13:55 Denizlisporlu futbolculardan ‘Harften Öte Kadın’ projesine videolu destek

Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki Raşit Özkardeş Ortaokulunun, kadının toplumdaki yerine dikkat çeken “Harften Öte Kadın” projesine Denizlisporlu futbolcular da destek verdi.

A- A+

Raşit Özkardeş Ortaokulu öğrencileri “Harften Öte Kadın” isimli e-twinning projesi kapsamında, 26 kent ile Azerbaycan’daki proje ortağı okulla kadınların toplumda ve iş yaşamındaki yeri ile ilgili bir klip hazırladı. Klip, işaret dili ile anlatımların yapıldığı videolardan oluştu.

Proje kapsamında ayrıca öğrenciler, kadının önemine ilişkin yazarlık atölyesinde şiirler yazıp, resimler çizdi ve muhabirlik yaptı. Öğrencilerin sosyal sorumluluk kazanmaları adına gerçekleştirilen klip çalışması 4 ay sürerken, 26 kentten ve Azerbaycan’daki proje ortağı okulda öğrenim gören 237 öğrenci ile öğretmen projede görev aldı.

Proje ile ilgili Süper Lig ekiplerinden Denizlispor’un da kapısını çalan öğrencilerin bu duyarlı davranışlarına, yeşil siyahlı ekibin başarılı futbolcuları Zeki Yavru ve Sedat Şahintürk de çektikleri videolarla destek oldu. Yavru ve Şahintürk videolarda kadının önemine yönelik mesajlar verdi.

 

DENİZLİ (İHA)