22.01.2021, Cuma
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu

Denizlispor’dan “2 puanımız çalındı” açıklaması

Haber Merkezi - 10 Ocak 2021 Pazar - 20:06 Denizlispor’dan “2 puanımız çalındı” açıklaması

Yukatel Denizlispor,Çaykur Rizespor maçının uzatma bölümünde yediği golle galibiyeti kaçırırken, kulüp yönetimi, golün bir faul sonrasında atıldığını ve elle oynama olduğunu öne sürerek, “2 puanımız çalınmıştır” açıklamasını yaptı.

A- A+

“Yeter artık” başlığıyla kulübün sosyal medya hesaplarından da yapılan açıklamada, “Bugün oynanan Çaykur Rizespor karşılaşmamızın 90+4. dakikasında yediğimiz gol öncesi yaşanan Mustafa Yumlu’ya yapılan faul ve yaşanan karambolde rakip oyuncunun eline çarpan top tüm izleyenler tarafından açıkça görülmüştür” denilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Buna rağmen karşılaşmanın orta hakemi Volkan Bayarslan ve video yardımcı hakemlerinin bu pozisyona seyirci kalarak gol kararı vermesi tarafımızca kabul edilemez bir davranıştır. Türk futbolunda adaletin olmadığının göstergesi olan bu pozisyon ile çok önemli 2 puanımız çalınmıştır.
Bir şehrin kaderi ile bu kadar kolay bir şekilde oynamak ne Volkan Bayarslan’ın ne de video yardımcı hakemlerin haddine değildir.

Her mecrada ve her koşulda hakkımızı arayacak, yapılan bu haksızlıklara boyun eğmeyeceğiz. Tarihe kapkara bir gün olarak geçecek bugünün ardından yönetim olarak acil bir toplantı düzenleyecek ve önemli kararlar alacağız. Bu kararlar bugüne kadar verilmiş en büyük tepki olacaktır. Tüm taraftarlarımız bilmelidir ki; Denizlispor’un hakkını yedirmeyeceğiz! Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”