12.04.2021, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Denizlispor’da maçlara çıkmayan Pantilimon takımdan ayrıldı

Denizlispor’da maçlara çıkmayan Pantilimon takımdan ayrıldı

Haber Merkezi - 30 Mart 2021 Salı - 22:12 Denizlispor’da maçlara çıkmayan Pantilimon takımdan ayrıldı

Süper Lig’de pazartesi günü Fenerbahçe’nin konuğu olacak Denizlispor’da zorlu maç öncesi şok bir gelişme yaşandı. Bir süredir maaşı ödenmediği gerekçesiyle maçlara çıkmayan Costel Pantilimon, takımdan ayrıldı.

A- A+

Yeşil siyahlıların sezon başında transfer ettiği 34 yaşındaki Romanyalı kaleci Costel Pantilimon, alacaklarının ödenmediği gerekçesi ile sözleşmesini tek taraflı feshetti. Denizlispor yöneticilerinin iki gün süren uğraşlarının sonuç vermediği, futbolcunun Denizli’den ayrıldığı öğrenildi.

Takımdan daha önce de alacakları ödenmediği gerekçesiyle Ismail Aissati, Zakarya Bergdich, Neven Subotic ve Tiago Lopes ayrılmıştı.

DENİZLİSPOR’DAN AÇIKLAMA

Öte yandan, Denizlispor Kulübünden Pantilimon ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, “Kulübümüze herhangi bir mazeret bildirmeden bugün gerçekleştirilen antrenmana katılmayan profesyonel futbolcumuz Costel Pantilimon için noter tespiti yaptırılmıştır. İlgili oyuncu tarafından kulübümüze gönderilen herhangi bir izin/fesih yazısı bulunmamaktadır. Sözleşmesine aykırı şekilde hareket eden ve profesyonellikten uzak bir tutum sergileyen bu futbolcu ile ilgili tüm hukuki yollara başvuracağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz” denildi.