15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Denizlispor’da covidli sayısı 18’e çıktı, Bandırmaspor...

Denizlispor’da covidli sayısı 18’e çıktı, Bandırmaspor maçının ertelenmesi istendi

Haber Merkezi - 5 Ocak 2022 Çarşamba - 10:44 Denizlispor’da covidli sayısı 18’e çıktı, Bandırmaspor maçının ertelenmesi istendi

Altaş Denizlispor’da coronavirüs testi pozitif çıkanların sayısı 18’e yükselirken, yeşil-siyahlı kulüp yaşanan kadro sıkıntısı nedeniyle TFF’den Bandırmaspor maçının ileri ertelenmesini istedi.

A- A+

Denizlispor, son günlerde artan coronavirüs vakalarıyla boğuşuyor. Yeşil-siyahlı kulüpte daha önce 15 olarak açıklanan vaka sayısı 18’e yükseldi. Yaşanan süreçle ilgili Denizlispor’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Kulübümüzde yönetici, teknik heyet, futbolcu ve kulüp çalışanlarına yapılan Covid-19 PCR testleri sonucu 18 kişinin testi pozitif çıkmıştır. Testi pozitif çıkanların izolasyon ve tedavi süreçleri belirlenen talimatlar doğrultusunda devam etmektedir.

Talimatlara göre; çift aşılı olup antikor testleri pozitif olanların PCR testine tabi tutulma zorunluluğu olmasa da, Galatasaray maçından sonra 4 günlük devre arası iznine ayrılan takımımız teknik heyet ve futbolcularımızın yanı sıra kulüp çalışanlarımız da toplum sağlığı ön planda tutularak teste tabi tutulmuştur. Test sonuçları sonrasında takımımızda 8 oyuncu, 4 yönetici, teknik heyetten 2, sağlık ekibinden 3 ve kulüp çalışanlarından 1 kişinin Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Testi pozitif çıkan vakalarımızın 16’sının aşıları tam, antikor testleri ise pozitiftir. Özellikle oyuncularımız, teknik heyetimiz ve sağlık ekibimizin karantinaya girmesi, hafta sonu oynayacağımız Royal Hastanesi Bandırmaspor maçı öncesi kulübümüzü zor durumda bırakmıştır.

Haberin DevamıReklam

Son dönemlerde Omicron varyantının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkili olması, vaka sayısında büyük bir artışa sebep olmaktadır. Tamamen insan hayatını ve toplum sağlığını merkeze alarak zorunlu olmadığımız halde yaptırdığımız testler sonucu ortaya çıkan tablo maalesef hiç arzu etmediğimiz bir konuma gelmemize neden olmuştur.

Pandemi sebebiyle yaşadığımız mağduriyetin giderilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Hassasiyetimiz sonucu ortaya çıkan bu tablodan etkilenmememiz için 8 Ocak 2022 Cumartesi günü deplasmanda oynayacağımız Royal Hastanesi Bandırmaspor maçının ileri bir tarihe ertelenmesi konusunda TFF’ye gerekli müracaatlar yapılmıştır.
Konuyla ilgili alınacak kararın mağduriyetleri gidereceğini umuyor ve bekliyoruz.”