30.10.2020, Cuma
13 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu

Denizlispor’da futbolculara 6 milyon TL ödeme yapıldı

Haber Merkezi - 2 Ekim 2020 Cuma - 12:55 Denizlispor’da futbolculara 6 milyon TL ödeme yapıldı

Yukatel Denizlispor’da, İttifak Holding Konyaspor maçı öncesi futbolculara 6 milyon lira ödeme yapıldı.

A- A+

Süper Lig 2020-2021 Sezonunun 4.haftasında Pazar günü evinde İttifak Holding Konyaspor’u konuk edecek olan Denizlispor’da hazırlıklar sürerken, yönetim de futbolcuların alacaklarını ödemeyi sürdürüyor. Kulüp başkanı Ali Çetin ve yönetim kurulu üyeleri, 20 gün önce aralarında yaklaşık 10 milyon TL para toplayıp ödeme yapmış ve transfer tahtasını açmıştı. Yönetim bugün de futbolculara yaklaşık 6 milyon TL tutarında ödemede bulundu.

Göreve geldikleri günden bu yana yoğun bir temponun içerisinde olduklarını belirten Yukatel Denizlispor Başkan Yardımcısı Yavuz Cinkaya, “Sezon başında transfer tahtamızı açabilmek için başkanımız başta olmak üzere tüm yönetim kurulu olarak imkanlarımızı seferber ederek 10 milyon TL para toplayarak ödeme yaptık ve transferlere başladık. Pandemi, tüm sektörler gibi futbolu da olumsuz yönde etkiledi. Ancak biz tüm olumsuzluklara rağmen, mazeret üretmeden gece gündüz çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz” dedi.

Maçların seyircisiz oynanması sebebiyle stat gelirlerinin olmadığını, bunun yanı sıra kurdaki artışın giderleri arttırdığını ifade eden Cinkaya, “Özellikle döviz kurlarındaki artış bizi çok olumsuz etkiliyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen ödemeleri zamanında yapmanın gayreti içerisindeyiz. Hafta sonu oynayacağımız İttifak Holding Konyaspor maçı öncesi futbolcularımıza yaklaşık 6 milyon TL tutarında ödemelerini bugün yaptık. Biz yönetim olarak mali disiplinden taviz vermeden ve imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak üzerimize düşeni yapmanın gayreti içerisindeyiz. Denizlispor’da hiç kimsenin alacağının kalmayacağını herkes bilmeli. İnşallah Konyaspor maçını kazanarak sportif anlamda da çıkışa geçeceğiz. Başkanımız Ali Çetin ve yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarıma gayretleri için teşekkür ederim. Birlik beraberlik içerisinde daha güzel günler yaşayacağımızdan hiç şüphem yok” diye konuştu.