29.07.2021, Perşembe
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Denizlispor’a bir darbe de sponsor firmadan...

Denizlispor’a bir darbe de sponsor firmadan geldi

Haber Merkezi - 16 Temmuz 2021 Cuma - 11:55 Denizlispor’a bir darbe de sponsor firmadan geldi

Süper Lig’den düşen, genel kurulunu yapamadığı için yönetimsiz kalan Denizlispor’a bir darbe de sponsor şirketten geldi. Yukatel, sponsorluktan çekildiğini duyurdu.

A- A+

Maddi sıkıntılarla boğuşan, bu nedenle transfer yapamama tehlikesiyle karşı karşıya bulunan yönetimsiz Denizlispor’a şimdi de sponsor darbesi geldi. “Anlaşmamız Süper Lige endeksliydi” diyen Yukatel, sponsorluktan çekildiğini açıkladı. İşte o açıklama:

“Yukatel olarak isim hakkı sahibi ve ana sponsoru olduğumuz ‘Yukatel Denizlispor’un ligde içinde bulunduğu durum ve konumdan dolayı oldukça üzgünüz. Bugüne kadar olan süreçte sözleşmeye bağlı kalarak tüm yükümlülüklerimizi fazlasıyla, canı gönülden yerine getirmiş bulunuyoruz. Pandemi gibi global etkilerin sponsorlukların iptaline yol açtığı zamanlar dahil olmak üzere hiçbir destekten çekinmedik ve aksini düşünmedik.

Kurumsal yapımız gereği Denizlispor ile anlaşmalarımızın temeli Süper Lig endeksli yapılmıştır. Ligden düşülmesi sözleşmelerinde sonlanması anlamına gelmektedir.

Yönetim Kurulumuz tarafından; Bu sezon Denizlispor’un Lige veda etmesi halinde, diğer Süper Lig takımlarından gelen taleplerin değerlendirmeye alınacağı kararı verilmişti. Bu konuya dair görüşmelerimiz devam etmektedir, çok yakında açıklanacaktır.”